Gminne Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków 2018

0

Dnia 12 maja 2018r. odbyły się VI Gminne Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków na obiektach sportowych szkoły w Lubszy. Organizatorem olimpiady było Przedszkole Publiczne w Lubszy. Do igrzysk zgłosiło się sześć przedszkoli znajdujących się w Gminie Lubsza – Przedszkole z Dobrzynia, Michałowic, Mąkoszyc, Kościerzyc, Pisarzowic i Lubszy. Łącznie w olimpiadzie wzięło udział ok. 170 przedszkolaków.


Część oficjalną otworzył uroczysty przemarsz przedszkolaków wraz z rodzicami i opiekunami po boisku szkolnym. Następnie w krótkim występie artystycznym wystąpiła grupa starszaków z przedszkola w Lubszy, która zatańczyła taniec do utworu „Gangam style” oraz dziewczynki z grupy średniaków w tańcu do utworu „We are the champions”.

Tradycyjnie wszystkie przedszkolaki złożyły sportową przysięgę zabawy fair play, a następnie odśpiewały hymn olimpijski przedszkolaków. Po oficjalnym otwarciu przez panią dyrektor Agatę Czechowską oraz panią sekretarz gminy Lubsza Karinę Ciszewską dzieci przystąpiły do konkurencji sportowych.

Przedszkolaki startowały w wielu zabaw m. in. toczenie piłki, rzut woreczkiem do celu, przejście przez tunel, ciągniecie misia na kocyku, pchanie taczki z piłką i innych. Nie zabrakło także konkurencji dla rodziców, którzy musieli napełnić bańki 5 litrowe małym kubeczkiem wody oraz przebiec w parach ze związanymi nogami na czas. Nad przebiegiem całej imprezy czuwali uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubszy, natomiast opiekę medyczną sprawowali strażacy z OSP w Lubszy. Przedszkolaki biorące udział otrzymały słodki poczęstunek, a rodzice mogli skorzystać z kawiarenki.

Po zakończeniu konkurencji przez wszystkich uczestników nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. W pierwszej kolejności nagrodzone medalami zostały wszystkie dzieci, które wzięły udział w olimpiadzie. Każde przedszkole otrzymało puchar oraz dyplom uczestnictwa. Nie obyło się bez nagród dla rodziców za najlepszy doping swoich dzieci. W tym roku puchar dla najlepszego kibica otrzymali rodzice z Przedszkola Publicznego w Lubszy. Podziękowania należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy, a przede wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i życzliwe podejście. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom: p. Karinie Ciszewskiej, p. Krystynie Ślusarek, p. Tomaszowi Komarnickiemu oraz p. Romanowi Czechowskiemu.

Celem takiej olimpiady było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, ale przede wszystkim integrowanie grup przedszkolnych z terenu Gminy Lubsza.

Opr. Marta Świder, Katarzyna Raczkowska