Podróże świetlicy terapeutycznej „Promyczek”

0

27 listopada 2017r. wychowankowie świetlicy terapeutycznej „Promyczek” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. 


Celem ich podróży było Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”. Uczniowie zaplanowali wycieczkę podczas świetlicowych zajęć, zapoznając się dokładnie z tym miejscem z wykorzystaniem informacji zawartych na stronie Centrum.  Zwiedzanie rozpoczęło się od  obejrzenia  projekcji opowiadającej o powstaniu wody na Ziemi. Następnie podążając  za przewodnikiem, uczniowie przechodzili przez kolejne strefy, poświęcone m.in. tajemnicom, kryjącym się w głębinach, życiu w oceanach, czy inżynierii wodnej.

Uczniowie byli oszołomieni replikami głębinowych stworzeń czy miniaturami wynalazków inżynierii wodnej. Chętnie korzystali z multimedialnych tablic, z których mogli dowiedzieć się wielu dodatkowych i interesujących rzeczy. Po godzinnym zwiedzaniu dzieci udały się na krótki odpoczynek do strefy relaksu, w której znajdowały się podświetlane leżaki oraz ściana pokryta mchem. Tam odpoczęły i nabrały sił na kolejne odkrywanie wodnego świata. Niespodzianek było sporo.

We wrocławskim „Hydropolis” znajduje się również, jedyna na świecie, replika batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurzył się do Rowu Mariańskiego. To wielka atrakcja. Uczniowie mieli możliwość poczuć się, jak prawdziwi naukowcy, zasiadając w kabinie batyskafu. Ponadto podziw wzbudzała  wykonana z akrylu kopia rzeźby Michała Anioła, symbolizująca, że człowiek w dużej mierze składa się z wody.

To tylko niektóre z niezwykłych atrakcji tego miejsca.Uwieńczeniem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji McDonald’s . Wszystkim dzieciom dopisywał humor. Każdy wybrał sobie zabawkę oraz otrzymał zestaw Happy Meal. Uśmiech na twarzy dzieci, iskry w oczach i nuta zaciekawienia to najlepsze dowody na to, że wycieczka się udała.

Nasi wychowankowie miło i aktywnie spędzili czas, poszerzyli swoje horyzonty. Mieli okazję do integracji i wspólnej zabawy.Wycieczkowo i naukowo spędziliśmy ten dzień, za który bardzo serdecznie dziękują uczestnicy wycieczki – wychowankowie świetlicy terapeutycznej „Promyczek” oraz ich wychowawcy.

Karolina Dubis, Anna Pączek