Trzecioklasiści w „Ósemce” z ortografią za pan brat

0

W przededniu Świąt Wielkanocnych 11 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny uczniów klas III pod Honorowym Patronatem Burmistrza Brzegu. Uczestników konkursu oraz ich opiekunów powitała na wstępie dyrektor szkoły Lucyna Bończak, która dokonała oficjalnego otwarcia konkursu oraz życzyła zebranym jak najwyższych wyników oraz powodzenia w trudnych zmaganiach ortograficznych.


W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze wszystkich brzeskich szkół podstawowych, którzy zostali wyłonieni do reprezentowania swoich szkół w drodze wewnątrzszkolnych eliminacji. Organizacja konkursu wpisała się już w tradycję naszej szkoły, dlatego z wielką starannością przygotowaliśmy się na przyjęcie gości, którzy z niemałą tremą, ale w przyjaznej atmosferze rozwiązywali różnorodne zadania ortograficzne przygotowane przez konsultanta metodycznego edukacji wczesnoszkolnej panią Krystynę Dąbek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z dyktandem naszpikowanym różnymi trudnościami i regułami ortograficznymi oraz mieli możliwość zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności ortograficznych w praktyce. Uzupełniali teksty z lukami, rozwiązywali rebusy, nazywali elementy rysunków, a niemałym zaskoczeniem okazała się znajomość skrótów i skrótowców. Innymi słowy mieli „trudny orzech do zgryzienia”.

Komisja konkursowa w składzie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przybyłych na konkurs, po dokładnej analizie prac uczniów oraz przeliczeniu zdobytych przez nich punktów wyłoniła „Mistrza Ortografii”(I miejsce) oraz „Wicemistrzów”(II i III miejsce).

„Mistrzem Ortografii” w roku szkolnym 2016/17 został Mateusz Zięba, uczeń PSP nr 6, II miejsce zajęła Julia Cichno , uczennica PSP nr8 , a III miejsce przypadło uczennicy Julii Lelko z PSP nr1. Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki z okolicznościowym grawerem i dyplomy. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali na pamiątkę dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki w postaci długopisów. Nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli, którzy włożyli ogromny trud w przygotowanie swoich podopiecznych do zmagań konkursowych. Fundatorami nagród była Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr8 w Zespole Szkół nr2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu.

Wszystkim uczniom klas III oraz ich opiekunom gratulujemy ogromnej wiedzy ortograficznej, dziękujemy za udział i zapraszamy przyszłych trzecioklasistów za rok!

„Każdy człowiek ma w sobie wiele możliwości, musi je tylko odkryć” – Kartezjusz

Barbara Bąkowska