Święty Mikołaj w Oddziale Otolaryngologii Brzeskiego Centrum Medycznego

0

Dzień 6 grudnia jest dla dzieci dniem wyczekiwanym i szczególnym, bo to przecież Święty Mikołaj i prezenty.


Pobyt dziecka w szpitalu, zwłaszcza na oddziale zabiegowym, w oczekiwaniu na operację lub po operacji wiąże się zawsze ze stresem, czy też bólem dla małego pacjenta, a także jego rodziców. My, lekarze i pielęgniarki ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować te negatywne odczucia i uczynić pobyt w szpitalu jak najprzyjemniejszym. Jednakże w swojej codziennej pracy skupiamy się przede wszystkim na chorobie pacjenta.
Jaką więc wielką niespodzianką w dniu 6 grudnia okazała się wizyta Pana Starosty Macieja Stefańskiego oraz Świętego Mikołaja, w którego wcielił się Pan Radny Miejski Wojciech Komarzyński w Oddziale Otolaryngologii BCM. Pan Starosta oraz Pan Radny od lat odwiedzają Oddział Dziecięcy w dniu 6 grudnia obdarowując dzieci prezentami i łakociami. W tym roku postanowili również odwiedzić Oddział Otolaryngologii, w którym również leczone są dzieci. Radość dzieci z odwiedzin Świętego Mikołaja i prezentów była tak wielka, że udzieliła się również nam, personelowi Oddziału.

Jako kierownik Oddziału Otolaryngologii bardzo się cieszę, że są ludzie którym zależy, aby wspierać nas medyków w trudnej pracy i w tym szczególnym dniu sprawić, żeby mały pacjent przestał myśleć o swojej chorobie.

Pragnę podziękować Panu Staroście Maciejowi Stefańskiemu, Radnemu Wojciechowi Komarzyńskiemu oraz wolontariuszom, którzy również odwiedzili w tym dniu nasze maluchy, wywołali uśmiech na ich buźkach i dali im tyle radości.

Kierownik Oddziału Otolaryngologii
Brzeskiego Centrum Medycznego
lek. med. Julia Goj-Birecka