ŚPB 2018: Turniej Gmin, występ młodzieżowych talentów i nocne zwiedzanie muzeum

0

Punktualnie o godz. 12:00 na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu rozpoczęły się występy artystyczne oraz prezentacje konkursowe w Turnieju Gmin. Do rywalizacji w kliku konkurencjach stanął Brzeg, Lewin Brzeski i Lubsza. O szczegółach drugiego dnia Święta Powiatu Brzeskiego opowiada Krystian Ławreniuk, rzecznik prasowy starostwa:


– To już taka tradycja, że podczas święta powiatu gminy rywalizują o tytuł najlepszej. W tym roku rywalizowano w kilku konkurencjach, które obejmowały prezentację artystyczną, wykonanie hymnu Powiatu Brzeskiego, przygotowanie logotypu związanego ze świętem, a także prezentację stoisk przygotowanych przez gminy. Następnie mogliśmy podziwiać młodzieżowe talenty Powiatu Brzeskiego, czyli osoby, które już zdążyły pokazać się szerszej publiczności w programach typu talent show. Na scenie wystąpił m.in. Damian Lis, którego wszyscy znamy z programu „Mam Talent”, Krzysztof Kołodziejczyk, uczestnik programu „Idol” i Grzegorz Kuryła, bardzo utalentowany akordeonista, któremu towarzyszył Lukas Gogol – zwycięzca programu „Mam Talent” – mówi Krystian Ławreniuk.

– Około godz.17:30 rozpoczął się Turniej Rycerski i tutaj też wracamy do starych, dobrych tradycji. Program artystyczny zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Leśnicy. To wspaniała, pełna energii orkiestra młodych ludzi – podsumowuje rzecznik prasowy brzeskiego starostwa

Dodajmy, że od godz. 21:00 do 24:00 potrwa nocne zwiedzanie Muzeum Piastów Śląskich. Z kolei jutro na Zamku odbędzie się Dzień Organizacji Pozarządowych oraz uroczyste świętowanie X-lecia współpracy z Horodenką – partnerskim miastem z Ukrainy.