Świetna postawa brzeskich kolarzy na trasach w Kędzierzynie-Koźlu i Nowicach

0
fot. Anna Listowska

Emanuel Drebschok, Bartosz Wojdyła, Michał Jakimiuk i Ksawier Listowski, to czwórka kolarzy reprezentująca Ziemię Brzeską, podczas ostatnich dwóch ogólnopolskich wyścigów. 7 lipca młodzi zawodnicy pojechali na trasie wyścigu w Nowicach, a dzień później wystartowali w Kędzierzynie-Koźlu.


Najlepsze rezultaty w trakcie kolarskiego weekendu osiągnął Emanuel Drebschok jeżdżący w kat. junior młodszy. Emanuel zajął 4 miejsce w obu prestiżowych zawodach. Ksawier Listowski w kat. żak dojechał do mety w Nowicach na 7 pozycji, a w Kędzierzynie-Koźlu na 5 miejscu. Równie dobrze spisał się Michał Jakimiuk – junior Ziemi Brzeskiej zajął kolejno 8 i 7 lokatę. Z kolei Bartosz Wojdyła (kat. młodzik) dojechał do mety w Nowicach na 21 pozycji, a dzień później w Kędzierzynie-Koźlu mocno poprawił swój czas i  zameldował się na 10 miejscu.

– Rewelacyjnie spisał się Emanuel Drebschok, tym bardziej, że wraca do wyścigów po kontuzji kolana. Emanuel już wcześniej zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, więc pokazuje, że jest w dobrej dyspozycji i warto skoncentrować na nim uwagę. Także Ksawier Listowski, nasz najmłodszy zawodnik, pokazał swój talent i możliwości. Cieszę się, że cała czwórka wykazuje progres i chłopcy chcą się ścigać. Brakuje nam profesjonalnego sprzętu i to nas troszkę „dołuje”, ale nie poddajemy się i walczymy – mówi trener Franciszek Moszumański.

Przypomnijmy, że sprzęt, na którym młodzi kolarze do niedawna startowali spłonął pod koniec maja br., wraz z autem technicznym klubu.


Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo klub może kontaktować się z trenerem Franciszkiem Moszumańskim telefonicznie pod numerem 514-764-305. Można również dokonywać wpłat na konto klubu:

Bank BGŻ BNP Pariba S.A.
61 2030 0045 1110 0000 0259 9480
Ludowy Miejsko-Gminny Klub Kolarski „Ziemia Brzeska”
ul. Plac Młynów 8, 49-300 Brzeg