Drugie zwycięstwo Olimpu. Wygrana w Komprachcicach

0

W niedzielę (1.10), szczypiorniści z Grodkowa zaliczyli wyjazdowe spotkanie z zespołem LZS OSiR Komprachcice. Derbowe spotkania pomiędzy obiema ekipami od zawsze budzą wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Mecz z miejscowym OSiR-em przebiegał energicznie. Zarówno grodkowianie, jak i komprachciczanie starali się udowodnić wyższość nad rywalem.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego trafienia Marcela Ungiera z Komprachcic. Dla Olimpu bramki dwukrotnie rzucili Prokop i Kolanko. Po dziesięciu minutach spotkania goście  prowadzili 3:5. Kolejne 4 minuty należały do gospodarzy, bowiem zdołali oni doprowadzić do remisu 5:5. Walka na parkiecie była bardzo wyrównana, a zespoły wymieniały się skutecznymi „ciosami”. Pierwszą połowę zakończyły dwa trafienia Prokopa z Olimpu i ta część spotkania zakończyła się rezultatem 15:15.

W drugą odsłonę meczu lepiej weszli grodkowianie. Z pewnością pomogło im w tym  lepsze przygotowanie fizyczne, które było dość widoczne. Po piętnastu minutach Olimp miał już pięciobramkową przewagę. Podopieczni Mieszkowskiego i Malinowskiego mogli sobie pozwolić na spokojniejsze rozegranie piłki. Wynik spotkania ustanowił Maciej Kurs. Po jego trafieniu na tablicy widniało 26:30, a zawodnicy z Grodkowa mogli cieszyć ze zwycięstwa.

Byliśmy lepsi o cztery bramki. Zespół z Komprachcic postawił trudne warunki, ale staraliśmy się mieć cały mecz pod kontrolą. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy w pierwszej połowie wynikało z naszych błędów. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w drugiej części. Po czterdziestu minutach gry gospodarze zaczęli rotację w składzie, my z kolei staraliśmy się grać konsekwentnie w całym meczu. Cieszą nas zdobyte punkty w meczu wyjazdowym – mówi Piotr Mieszkowski, jeden z dwóch szkoleniowców Olimpu.

LKS OSiR Komprachcice – UKS Olimp Grodków 26:30 (15:15)

OSiR: Fiuk, Jarosz – Bożych, Tracz 3, K. Juros, Gajda 1, Gradowski 4, Cichy, Piech 2, T. Juros, Stelnicki, Kurus 2, Ungier 8, Marcyniuk 5, Dziurgot, Krukowski 1. Trener: Bartłomiej Jasiówka. Kary: 6 minut, Karne: 2/1

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 4, Koszyk, Hertel 3, Żubrowski 4, Chmiel 4, Prokop 9, Kolanko 4, Starczewski, Kulej 1, Mierzwiński,Ogorzelec, Urban, Świerczyński 1, Turyniewicz. Trenerzy: Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski. Kary: 12 minut, Karne: 5/5