Natalia Bajor mistrzynią Polski

0

Wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg została dzisiaj mistrzynią Polski w tenisie stołowym w grze pojedynczej. Indywidualne mistrzostwa Polski zostały rozegrane w dniach 02.-04. marca w Raszkowie (Wielkopolska). Natalia (obecnie trenująca w KU AZS UE Wrocław) ogrywała rywalki od pierwszego meczu aż  po zwycięstwo w finale 4:2,  odniesione nad występującą w czeskiej ektraklasie utytułowaną pingpongistką Natalią Partyką (niestowarzyszoną).

Nasza zawodniczka rozegrała w ciągu trzech dni w  królewskiej konkurencji – grze pojedynczej 6 pojedynków, uzyskując imponujący bilans setów 24:5. Ten wspaniały sukces Natalia osiągnęła w kategorii seniorek zaledwie tydzień po zdobyciu 4. złotych medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych.  Brzeżanka ponadto zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, z koleżanką klubową Sandrą Wabik. Oto wyniki mistrzyni Polski:

Gra pojedyncza:

1/32 finału: Natalia Bajor – Zuzanna Sułek (LKTS Luboń)  4:0 (5,3,6,5).

1/16 finału: N. Bajor – Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków)  4:0 (7,6,7,5).

1/8 finału: N. Bajor – Julia Ślązak (SKTS Sochaczew)  4:0 (5,12,7,8).

1/4 finału: N. Bajor – Magdalena Sikorska  4:1 (4,-9,,4,7,2).

Półfinał: N. Bajor – Anna Węgrzyn (koleżanka klubowa)  4:2 (7,7,8,-6,-4,11).

Finał: N. Bajor – Natalia Partyka (niestowarzyszona)  4:2 (8,10,-1,-10,7,2) i mistrzostwo Polski !

Gra podwójna kobiet:

1. Runda: Natalia Bajor/Sandra Wabik – wolny los.

2.Runda: N. Bajor/S. Wabik – Joanna Kiedrowska(KS Bronowianka Kraków)/ Aleksandra Falarz ( GLKS Nadarzyn)   3:1 (6,-4,6,5).

Ćwierćfinał: N. Bajor/S. Wabik  – Anna Węgrzyn/ Katarzyna Węgrzyn (koleżanki klubowe)   3:1 (-3,16,6,4).

Półinał: N. Bajor/ S. Wabik  – Klaudia Kusińska/ Paulina Krzysiek (Obie GLKS Nadarzyn)  2:3 (6,-9,5,-4,-7) i brązowy medal.

Wśród seniorów mistrzem Polski został Jakub Dyjas (Energa KTS Toruń), który w finale pokonał 4:1(10,-3,3,5,6) Marka Badowskiego z KS AZS AWFiS Gdańsk.