Za niski kosz nie przeszkodził Stalówkom

0

KOSZYKÓWKA: Koszykarki Stali Brzeg pokonały na wyjeździe Ostrovię II Ostrów Wlkp. 69:45. Brzeżanki tylko w pierwszej kwarcie toczyły wyrównany bój z rywalkami, ale od drugiej kwarty powiększały swoją przewagę mądrą i skuteczną grą.

Mecz poprzedziła dość niecodzienna sytuacja. W trakcie rozgrzewki, na 8 minut przed rozpoczęciem spotkania organizatorzy na prośbę sędziów postanowili podwyższyć …kosz, na którym od dobrych 30 minut rozgrzewały się brzeżanki. Jak się okazało był on nieco niżej niż powinien. Ot, forma zdekoncentrowania rywalek?

Zespół gospodyń trenowany przez dobrze znanego w Brzegu trenera Jana Perkiewicza sprawiał na początku wrażenie dobrze wybieganego i ambitngo teamu. Początek meczu faktycznie potwierdził tą tezę, ale z biegiem minut to brzeżanki przejmowały inicjatywę. Po pierwszej kwarcie koszykarki z Ostrowa Wlkp. miały jeszcze nadzieję, na urwanie punktów Stali, przegrywając zaledwie 13:15.

Drugą kwartę Stalówki wygrały 22:9 i jasne było, że to właśnie brzeżanki są faworytkami tego meczu. Świetnie dysponowana była kapitan Stali Karolina Kozera oraz Iza Pinkosz, to one wiodły prym w zdobywaniu punktów dla brzeskiej drużyny. Z konieczności na pozycjach 1-2 grała Lena Strojny. Jak wiadomo w zespole nie gra już Monika (Siemko) Dzwonek, która jest w ciąży, z kolei kontuzji stawu skokowego nabawiła się Kamila Kudłak.

Wobec problemów kadrowych zespołu trener Michał Kamieniecki dał pograć więcej rezerwowym zawodniczkom i te spisały się bardzo dobrze. Każda, która pojawiała się na boisku dawała coś dla drużyny „in plus”. Swój punkt zdobyła najmłodsza w składzie 16-letnia Wiktoria Stala, która trafiła jeden rzut wolny po faulu na niej w indywidualnej akcji. Dwa oczka zdobyła Honorata Pławiak, a bliska zdobyczy punktowych była również Aleksandra Płuciennik. Tradycyjnie już bardzo dobrze zagrała Ola Błasiak, która oprócz 4 punktów zanotowała aż 7 zbiórek.

Mimo swojej nietypowej pozycji na boisku bliska double-double była Lena Strojny, która zdobyła 9 punktów i zanotowała 10 zbiórek. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najskuteczniejszymi koszykarkami w brzeskim zespole były Karolina Kozera 16 punktów (6 na 6 za dwa) oraz Iza Pinkosz 14 punktów (6 na 6 za jeden). Swoje zrobiła również Agata Księżopolska, która ukończyła mecz z 10 oczkami na koncie i 3 asystami.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – KSK Stal Brzeg 45:69 (13:15, 9:22, 12:15, 11:17)

Stal: Karolina Kozera 16, Iza Pinkosz 14, Agata Księżopolska 10, Lena Strojny 9, Anna Pijanowska 7, Alicja Wierzbicka 6, Ola Błasiak 4, Honorata Pławiak 2, Wika Stala 1, Ola Płuciennik 0.
Kolejny mecz Stalówki zagrają w najbliższą niedzielę 20 grudnia br. O godzinie 14:30 z Wichosiem Jelenia Góra w hali MOSiR przy ul. Oławskiej w Brzegu. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!