Olimp Grodków przegrywa na inaugurację z KSZO Ostrowiec Św.

0

Olimp Grodków przegrywa na inauguracje sezonu 2016/2017 w meczu wyjazdowym z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Olimp do zespołu z województwa Świętokrzyskiego pojechał w pełnym 16 osobowym składzie, nowy trener miał więc kompletny skład, ale to było za mało by wywieźć punkty z Ostrowca.

Spotkanie między zespołami odbyło się z 15 minutowym opóźnienie, drużyna z Grodkowa spotkała się z problemami na trasie w trakcie jazdy na mecz. Spotkanie rozpoczęło się od bramki Witalija Kożeniewskiego. Po pięciu minutach i bramce Dmitrija Afanasjewa gospodarze prowadzili 5:2. Po paru minutach swoją czwartą bramkę zdobył Paweł Prokop co pozwoliło zespołowi z Opolszczyzny zbliżyć się na jedną bramkę. Olimpijczycy przegrywali wówczas 6:5. Do dziesiątej minuty przewaga gospodarzy z jedną bramką utrzymywała się i wyniosła 7:6. W następnych minutach na parkiecie ponownie błyszczał Afanasjew, a zespół z Ostrowca wyrobił trzybramkową przewagę, prowadząc 10:7. Gospodarze, którzy wypracowali przewagę utrzymali ją przez całą pierwszą połowę prowadząc 14:10, natomiast schodząc do szatni po pierwszej połowie mięli już pięć bramek przewagi prowadząc 17:12.

Po zmianie stron zespół z Ostrowca ponownie górował nad Olimpem. Ostrowianie ponownie zdobyli pięć bramek uzyskując wynik 22:15, powiększając swoją przewagę do siedmiu. Kwadrans przed zakończeniem spotkania zespół z Opolszczyzny przegrywał 24:16, natomiast na dziesięć minut przed końcową syreną Olimp przegrywał już dziesięcioma bramkami, gospodarze prowadzili 28:18. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 36:21, co nie jest zadowalającym wynikiem.

Najskuteczniejszy zawodnik z Grodkowa Paweł Prokop zaliczył osiem trafień, drugi w zespole Olimpu był Maciej Maciejewski z 5 trafieniami. Obaj zdobyli łącznie 61% bramek dla zespołu Olimpu Grodków. Następne spotkanie Olimp rozegra z Moto-Jelczem Oława w miejscowości Gać. W zespole z Oławy gra trzech byłych zawodników z Olimpu Grodków – Sebastian Kolanko, Bartosz Żubrowski oraz Krzysztof Muszak.

KSZO Ostrowiec Św. – Olimp Grodków 36-21 (17-12) KSZO: Szewczyk, Piątkowski, Karol Kieloch – Kożeniewski 9, Jeżyna 2, Cukierski 2, Piwnik 1, Król 3, Czuwara 2, Goliszewski, Afanasjew 6, Kamil Kieloch 4, Kwiatkowski 3, Antolak 1, Rutkowski 3. Trener Aleksander Malinowski.

Olimp: Madalinski , Zembrzycki – Maciejewski 5, Dziurgot, Stańko 1, Chmiel 3, Mierzwiński, Gradowski, Bujak, Ogorzelec 2, Piech, Świerczyński, Turymiewicz 2, Prokop 8, Stępień, Buczyński. Trener Michał Piech.

Sędziowali: Maciej Karwowski i Mirosław Kowalski (Przemyśl). Kary: KSZO – 8 min; Olimp – 8. min. Widzów 320.