Przegrana Orlika. Dziewiątka wywiozła dwa punkty z Brzegu [foto]

0

Sobotnie spotkanie z Dziewiątką Legnica miało należeć do tych łatwiejszych dla Orlika. Nic bardziej mylnego, czerwona latarnia rozgrywek pokazała się z lepszej strony przez cały czas udowadniając, że zajmowane ostatnie miejsce nie oznacza tego, że szczypiorniści z Dolnego Śląska znajdują się na nim zasłużenie.

Początek spotkania wyglądał wyrównanie, oba zespoły trafiały do bramki swoich rywali z podobną częstotliwością. Taki stan trwał przez pierwszy kwadrans, potem karty zaczęła rozdawać Dziewiątka Legnica. Goście w ciągu sześciu minut trafili cztery razy i wyszli na prowadzenie 6:10. W zespole trenera Pietraszki zawodziła przede wszystkim skuteczność w ataku. Przez ostatnie dziewięć minut pierwszej połowy brzeżanie zdołali rzucić jedynie trzy bramki, a ich rywale pięć. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:15.

Druga połowa w wykonaniu zawodników Orlika wyglądała już lepiej, ale wciąż w kluczowych momentach zawodziła skuteczność. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy starali się odrobić straty, co z resztą udało się w części wykonać. Na tablicy widniał wówczas wynik 16:19, ale w ostatnim kwadransie rywale ponownie przebudzili się i ponownie zaczęli regularnie trafiać do bramki brzeżan, pomogła im ponownie nieskuteczność w ataku, jak również nie wykorzystane rzuty karne przyznane Orlikowi. Po końcowej syrenie mecz zakończył się wynikiem 22:27.

Przed spotkaniem na odprawie uprzedzałem swój zespół, ponieważ po analizie dotychczasowych rozgrywek zespół z Legnicy przegrywał swoje spotkania na wyjeździe dwoma-trzema bramkami. Wniosek był prosty. to nie jest słaba drużyna. Tak się złożyło, że zagraliśmy dzisiaj nie ukrywając tragiczne zawody, należy przeprosić naszych kibiców, którzy przyszli obejrzeć dzisiejsze spotkanie. Nieważne z kim się gra trzeba zagrać w pełni skoncentrowanym do ostatniego gwizdka – komentował przegraną swojej ekipy trener Paweł Pietraszek.

Z przebiegu meczu wyglądało, że odnieśliśmy łatwe zwycięstwo, ale mecz nie należał do łatwych. Zdajemy sobie sprawę, na którym znajdujemy się miejscu. Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, gdyż ostatnie punkty zdobyliśmy w grudniu zeszłego roku. Wiele porażek źle podziałało na zespół, ale dzisiejsze zwycięstwo dało nam wiele radości. Nie mamy nic do stracenia, są jeszcze szanse na utrzymanie się w II lidze – mówił z wielką radością o zwycięstwie Dziewiątki Legnica trener Tomasz Dobrołowicz.

SKS Orlik Brzeg – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 22:27 (9-15)

Orlik: Gołębiowski, Stypiński – Błajda 2, Krawczyk 6, Białożyt 2, Galar, Urban 3, Wojcie­szek 3, Stanoszek, Stypiński, Pieńczewski 4, Padula 2. Trener Paweł Piet­ra­szek.

Dziewiątka: Wojtusik – Pasieczny 7, Podniżny, Turalik 1, Holewski, 1, Kuryło 1, Myśluk 4 Grzybek 1, Piotrowski 1, Zemła 3, Gorczyca 3, Wyszogrodzki 2, Jedlecki, Szyba 3. Trener Tomasz Dobrołowicz