XV Jarmark Wielkanocny w Grodkowie [foto]

0

9 kwietnia w Niedzielę Palmową na grodkowskim rynku odbył się XV Jarmark Wielkanocny. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Grodkowie, Rada Kobiet oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji.


W czasie jarmarku zorganizowano dwa konkursy: na Palmę Wielkanocną oraz najciekawsze stoisko. W trakcie imprezy zaprezentowały się również lokalne zespoły: Orkiestra Dęta z Żelaznej, zespół folklorystyczny z Jędrzejowa, zespół dziecięcy „Anioły św. Michała”, zespół Jeszkotlanki z Jeszkotli, chór „INOX”, zespół „Kokorycz” z Głębocka oraz zespół „Kopiczanki” z Kopic.

Oprócz programu artystycznego, zwiedzający mogli obejrzeć wyroby nawiązujące tradycyjnie do  Wielkanocy. Odbyła się promocja produktu regionalnego oraz prezentacja potraw świątecznych wraz z wypiekami. Impreza cieszyła się dużą frekwencją mieszkańców gminy Grodków, którzy całymi rodzinami przyszli przekonać się, jakie atrakcje przygotowano na grodkowskim rynku podczas ciepłej Niedzieli Palmowej.

Po występach artystycznych ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów. Każde zgłoszone przez uczestników stoisko wraz z palmą wielkanocną otrzymało również pamiątkowy dyplom. Miano najładniejszego stoiska otrzymała miejscowość Lipowa, drugie Przylesie Dolne, a ostatnie Jeszkotle. Natomiast w konkursie na palmę wielkanocną pierwsze miejsce przyznano Nowej Wsi Małej, potem był Jędrzejów, a na trzecim miejscu Tarnów Grodkowski.

W Jarmarku Wielkanocnym zaprezentowały się zwłaszcza lokalne wsie, ale nie zabrakło również stoisk miejscowych szkół, stowarzyszeń oraz lokalnych przedsiębiorców.

Galeria: