Wygrana Stali Brzeg z Agroplonem Głuszyna

0

Stal Brzeg wygrała przed własną publicznością w derbowym spotkaniu z zespołem Agroplonu Głuszyna. Dzięki wygranej 2:0 „Żółto-Niebiescy” znajdują się obecnie na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 19. punktów. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze dwie kolejki.

Przybyli na Stadion Miejski przy ul. Sportowej długo czekali na pierwsze celne trafienie swoich zawodników. W pierwszej połowie zabrakło szczęścia. Upragniona pierwsza bramka dla gospodarzy w została zdobyta dopiero w 63. minucie, kiedy niepilnowany Łukasz Żegleń podstawił jedynie nogę i dał prowadzenie Stali na 1:0. Drugie celne trafienie należało do Piotra Stępnia, który umieścił piłkę w bramce rywali po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego. Bezradni przyjezdni nie potrafili skutecznie odpowiedzieć i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Stal Brzeg – Agroplon Głuszyna 2-0 (0-0) Bramki: 1-0 Żegleń – 63., 2-0 Stępień – 65.

Stal: Paszek – Maj, Sosna, Pożarycki, Szubertowski – Kuriata, Celuch, Gajda (85. Nowacki) Nahornyi (54. Żegleń) – Cieślik (62. Kulczycki), Stępień (76. Danielik).

Agroplon: Kuleszka – Słupianek (46. Zychowicz), Czech, Sobczyński – Elton (46. Mikulski) Sobczak, Surowiak, Pałach – Lewandowski (76. Tistek), Kamiński (72. Gretkiewicz), Wanat.

Żółta kartka: Sobczak.