Podsumowanie 4. ligi. LZS Starowice Dolne triumfował w Ozimku, a LZS Skorogoszcz wygrał derby gminy

0
Olimpia Lewin Brzeski – LZS Skorogoszcz 1-2 (0-0)

Wszyscy czwartoligowcy z powiatu brzeskiego spisali się w 19. kolejce. LZS Starowice i LZS Skorogoszcz wygrały, a Olimpia Lewin Brzeski poległa, choć po bardzo przyzwoitym występie.

Starowiczanie wyjazdowe spotkanie przeciwko Małejpanwi Ozimek ustawili już na samym jego początku. W 3. minucie wynik otworzył Leszek Nowosielski, a cztery minuty później prowadzenie drużyny powiększył Kaique.
Ten rezultat utrzymywał się aż do samej końcówki spotkania. Gospodarze gola kontaktowego zdobyli dopiero w 90. minucie. Jednak trafienie Bruno Gosa jedynie przybliżyło Małąpanew do remisu, ale do wyrównania ostatecznie nie doszło.
Trzy punkty wywalczone w Ozimku pomogły starowiczanom utrzymać wysoką pozycję w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem mają 42 punkty i zajmują 3. miejsce. Liderem na zimę już nie zostaną, bo do pierwszego Ruchu Zdzieszowice tracą 9 „oczek”. Wciąż jednak mogą przeskoczyć Agroplon Głuszyna, który jest drugi i ma tylko o 2 punkty więcej niż LZS Starowice Dolne.

Jednak hitem minionej kolejki – przynajmniej dla kibiców z powiatu brzeskiego – nie było spotkanie starowiczan. Były nim derby gminy Lewin Brzeski, w których Olimpia gościła LZS Skorogoszcz. Obie ekipy zagrały bardzo dobrze i najsprawiedliwszy byłby remis. I właśnie taki wynik do ostatnich chwil wydawał się najbardziej prawdopodobny.
W pierwszej połowie nie padł żaden gol. Strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. W 51. minucie wynik z rzutu karnego otworzył Jarosław Witkowski. Później jednak strzałem zza pola karnego wyrównał Przemysław Pierzga i mecz rozpoczął się jakby od nowa.
Wygrać mógł każdy, ale do samej końcówki nikt nie potrafił trafić do bramki. W końcu zrobił to Jarosław Witkowski, ten sam, który wcześniej wykorzystał „jedenastkę” i w międzyczasie zmarnował kilka okazji. W doliczonym czasie gry Olimpia miała jeszcze dwie świetne okazje do wyrównania, ale nie zdołała zmienić wyniku.

Po rozegraniu 19. kolejki lepszą sytuację z tych dwóch drużyn ma LZS Skorogoszcz. Podopieczni Marcina Fecia zajmują 11. miejsce, czyli plasują się prawie idealnie w środku tabeli. Z kolei Olimpia jest na 15. pozycji, a więc czwartej od końca.
Spośród pozostałych meczów minionej kolejki 4. ligi nie odbyło się tylko spotkanie Odry II Opole ze Skalnikiem Gracze. Przełożono je na 31 grudnia. Natomiast w rozegranych meczach triumfowały Fortuna Głogówek (3-1 z OKS-em Olesno), Po-Ra-Wie Większyce (3-0 ze Swornicą Czarnowąsy), Ruch Zdzieszowice (6-2 z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle), Polonia Głubczyce (4-0 z GKS-em Głuchołazy), Piast Strzelce Opolskie (1-0 z Unią Krapkowice), Agroplon Głuszyna (2-1 z Victorią Chróścice) i MKS Gogolin (4-1 z LZS-em Walce). Bezbramkowy remis padł z kolei w spotkaniu Pogoni Prudnik ze Startem Namysłów.

Kolejne spotkania nasze drużyny rozegrają w najbliższy weekend. LZS Starowice Dolne wystąpi w Oleśnie (21 listopada, godz. 13.00), Olimpia Lewin Brzeski w Czarnowąsach (21 listopada, godz. 13.00), a LZS Skorogoszcz ugości Pogoń Prudnik (22 listopada, godz. 13.00).

Bramki: 2 Jarosław Witkowski – Przemysław Pierzga.
Olimpia: Raczkowski – Taracinski (46. Vinicius Cruz), Adasik, Chaszczewski, Jankowski, Pierzga, Żegalski (60. Fabiszewski), Michalak, Moczko, T. Witkowski (70. Kucharski), Mendak. Trener: Marcin Raczkowski.
Skorogoszcz: Lach – Grabas, Stupak, P. Tramsz, Klimczak, Chruściel, J. Witkowski (90. Hryniewicz), Ogórek, Janeczek, K. Tramsz, Aniszewski (65. Stawecki). Trener: Marcin Feć.
Żółte kartki: Pierzga – Stupak, Stawecki, Ogórek.
Sędziował: Łukasz Pytlik (Prudnik).

Małapanew Ozimek – LZS Starowice Dolne 1-2 (0-2)

Bramki: Leszek Nowosielski, Kaique.
Starowice: Fesser – Rakowski, Cichocki, Grądowski, M. Raś, Pietrakowski, Hascak (89. K. Raś), Nowosielski, Ściański (46. Mateus), Kaique, Paim (60. Raul). Trener: Jakub Reil.