Podział punktów w derbach Opolszczyzny

0

W niedzielnym spotkaniu na hali sportowej przy Oławskiej 2 miejscowy Gredar gościł Berland Komprachcice. Derbowe spotkanie pełne nerwów, obfitowało w wiele godnych podziwu akcji, nie brakowało również sytuacji w których sędziowie byli zmuszeni do przyznawania żółtych kartek.

Oba zespoły od pierwszych sekund przystąpiły do ataku na bramki swoich rywali. Sprawiając tak że bramkarze mieli ręce pełne roboty. Do ciekawych sytuacji doszło 8. minucie pod bramką zespołu z Komprachcic. Gredar trzy razy z rzędu wznawiał grę z rzutu rożnego. Zespół raz bliski zdobycia bramki, piłka powędrowała wprost pod pod nogi zawodnika z Brzegu a strzał uderzył w światło bramki lecz wybronił ja bramkarz. Następne akcje to szybkie kontrataki po obu stronach z dobrymi wykończeniami jednakże tym razem ponownie ostatnie zdanie należało do bramkarzy. W 16. minucie spotkania podła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Jej autorem był Fabiszewski. W końcowej części pierwszej połowy zespoły nie składały broni do jej zakończenia. Po syrenie wynik z pierwszej połowy na tablicy wynosił 1:0 dl Gredaru

Po zmianie stron pierwsi do ataku ruszyli gospodarze, którzy stworzyli kilka ciekawy i składnych sytuacji. Efekty pojawiły się w 25. minucie. Kolejną bramkę dla gospodarzy dołożył Salak a gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie, pewna przewaga nie gwarantowała wygranej, gdyż do końca spotkania pozostał jeszcze niecały kwadrans. Przyjezdni bardzo szybko odrobili straty, dwie minuty później do strzeżonej przez Raczkowksiego bramki trafił Gibała, zawodnik zdobywając bramkę kontaktową, dał swoim kolegom z zespołu sygnał do poprawienia gry w ataku. Niebawem w 31. minucie wyrównał Sapa, ustanawiając wynik na 2:2. Były to już jedyne gole, jakie padły w tym spotkaniu, a mecz zakończył się remisem. Kibice mogą odczuwać lekki niedosyt, gdyż zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

KS Gredar Futsal Team Brzeg 2:2 (1:0) Berland Komprachcice

Gredar: Raczkowski (Sikorski) – Michalak, Fabijaniak, Zajączkowski, Kędra – Dykus, Kucharski, Ożóg, Kosak, Stadnik, Fabiszewski, Salak.

Berland : Burduja (Korzonek) – Shved, Gawin, Zboch, Małek – Lachowicz, Olejnik, Sapa, Wedler, Przywara, Zyla, Gibała, Kilian.