Kolarze Ziemi Brzeskiej mistrzami województwa!

0

Pomimo kłopotów finansowych brzeskiego klubu kolarskiego, młodzi zawodnicy przywrócili uśmiech na twarzy trenera Franciszka Moszumańskiego. Udział w Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Województwa Opolskiego był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców młodych zawodników, a wyniki w wyścigach potwierdziły tylko, że trener Moszumański przygotowuje przyszłych mistrzów.


W dniach 2-3 czerwca w miejscowości Niwki rozegrano wyścigi o Puchar Polski oraz Mistrzostwo Województwa Opolskiego. Sobota była dniem „jazdy na czas”, z kolei w niedzielę kolarze ścigali się ze startu wspólnego. Trener Moszumański wystawił do zawodów czterech zawodników w kategoriach młodzik, junior młodszy oraz junior. Wszyscy zanotowali świetne czasy i odnieśli spore sukcesy.

– Bartek Wojdyła (kat. młodzik) w Mistrzostwach Opolszczyzny wywalczył dwa brązowe medale: w jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego. Z kolei Emanuel Drebshok (kat. junior młodszy) zdobył 2 złote medale w obu konkurencjach. W kategorii junior pojechali Michał Jakimiuk i Kacper Grubiak. Michał w jeździe na czas wywalczył złoty medal, a Kacper uplasował się tuż za podium zdobywając 4 miejsce – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Dodajmy, że młodzi kolarze poradzili sobie świetnie również w Pucharze Polski i tym samym zakwalifikowali się do Mistrzostw Kraju.