Brzeg łączy się w bólu z Gdańskiem. Imprezy rozrywkowe i studniówka II LO odwołane

0
fot. Spiros Popowski / Projektor

Zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rozpocznie się w piątek od godz. 17:00 i potrwa do soboty, do godz. 19:00. Zarządzenie żałoby na terenie Gminy Brzeg wydał również burmistrz Jerzy Wrębiak. Wszystkie zaplanowane wcześniej imprezy rozrywkowe zostały odwołane, dzisiejsza studniówka II Liceum Ogólnokształcącego także została przeniesiona na niedzielę.


Jutro (19 stycznia), w Muzeum Piastów Śląskich miała się odbyć impreza taneczna, jednak organizatorzy postanowili zmienić datę wydarzenia. Podobnie zareagowało Brzeskie Centrum Kultury i przeniosło XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek „Brzeskie Kolędowanie” na niedzielę (20 stycznia).

Styczeń, to także miesiąc studniówek. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie rekomenduje określonych działań i pozostawia decyzje rodzicom i szkołom. Z balu maturalnego, który miał się odbyć dzisiaj, zrezygnowało II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu. Studniówka „nowego ogólniaka” odbędzie się w niedzielę.

Dodajmy, że w podobnej sytuacji znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie. Dziś poloneza nie zatańczą, studniówkę przełożyli na sobotę, po godzinie 19:00.