Jeszcze nie teraz

0

Piłka nożna – Liga Okręgowa grupa I

Piłkarze Brzeskiego Towarzystwa Piłkarskiego Piast aby awansować do IV ligi musieli pokonać u siebie LZS Grodziec i uczynili to. To jednak nie wystarczyło, bowiem drugim warunkiem było to, by Pogoń Łosiów "urwała" punkty Silesiusowi Kotórz Mały. Pogoń przegrała 0:3 i do IV ligi awansował zespół z Kotorza.
Zespół Zbigniewa Świerczka od pierwszych minut meczu z Grodźcem ruszył do ataków i stworzył kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych.

Niestety goście szczęśliwie się bronili, a jednej sytuacji uratowała ich poprzeczka. W 25. minucie Tomasz Rabanda znalazł jednak sposób na bramkarza Grodźca i brzeski zespół objął prowadzenie 1:0. W tym czasie jednak w Łosiowie Pogoń też przegrywała 0:1, a po chwili już 0:2. Przy takich wynikach kończyły się pierwsze połowy na obu boiskach. Po przerwie brzeżanie nadal mieli zdecydowaną przewagę nad rywalem, lecz niestety z Łosiowa na próżno było oczekiwać na dobre wieści. Ta wynik się nie zmieniał. W Brzegu natomiast Łukasz Bonar i Kamil Mazurkiewicz ustalili końcowy wynik na 3:0. Takim samym rezultatem zakończył się mecz w Łosiowie i to tam zespół gości mógł świętować awans. W Brzegu na taki sukces trzeba będzie jeszcze poczekać.
RD

BTP Piast Brzeg – LZS Grodziec 3:0 (1:0)
1:0 – Tomasz Rabanda (25); 2:0 – Łukasz Bonar (77); 3:0 – Kamil Mazurkiewicz (86)
Piast: Kamil Smuga – Piotr Grzyb, Mirosław Woroniecki, Marek Zagórski, Kamil Mazurkiewicz, Mariusz Zuzek (66, Paweł Kwiatkowski), Janusz Fabijaniak (79, Mateusz Błaszczyk), Mariusz Świtoń (66, Jarosław Hałas), Paweł Boczarski (85, Bartosz Kruk), Łukasz Bonar, Tomasz Rabanda; trener Zbigniew Świerczek