W Opolu odbędą się Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej

0
fot. Maria Ciołeszyńska / materiały prasowe

Za niespełna dwa tygodnie (26-27 października), w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozpocznie się rodzinne wydarzenie pn. „Ogólnopolskie Targi Turystyki Rodzinnej”. Imprezie będą towarzyszyły prelekcje, warsztaty pod okiem specjalistów, strefa dla mamy i taty, a dla najmłodszych uczestników wiele atrakcji.


– Targi powstają w odpowiedzi na potrzeby rodzin. Sama jestem mamą, mam dwie małe córeczki i dobrze wiem, z jakim wyzwaniem wiąże się już samo pakowanie dzieci do podróży. Nawet najzwyklejsze wyjścia z domu, do żłobka czy przedszkola, do sklepu czy lekarza, potrafią wywołać wiele stresu – mówi Maria Ciołeszyńska, organizatorka Ogólnopolskich Targów Turystyki Rodzinnej.

Wydarzenie przyciągnęło do Opola wystawców branżowych, począwszy od motoryzacyjnych, czyli samochody rodzinne, przez turystycznych, czyli biura podróży i atrakcje turystyczne, po producentów gadżetów usprawniających podróżowanie. Nie zabraknie również występów artystycznych, prelekcji i warsztatów pod okiem doświadczonych podróżników, a także lekarzy. Na dzieci będą czekały dmuchańce, trampoliny, gry i zabawy.

– Przygotowaliśmy bardzo bogaty program imprezy, porozmawiamy o adaptacji w żłobku i przedszkolu, o tym jak zaanimować dziecku czas w podróży, będą kursy i szkolenia z poprawnego montażu fotelików samochodowych, poruszymy pod okiem lekarzy specjalistów kwestie ciążowe, a na koniec podejmiemy się próby pobicia rekordu Polski w najdłuższym pociągu jadącym w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” – zachęca inicjatorka Ogólnopolskich Targów Turystyki Rodzinnej.

Warto dodać, że wydarzenie ma również aspekt charytatywny. Dobrowolna wejściówka (impreza nie jest biletowana) na wydarzenie dla całej rodziny wynosi 5 zł, cały dochód zostanie przekazany na konto fundacji Siepomaga.pl. Dodatkowo na miejscu będzie możliwość wsparcia Caritasu Diecezji Opolskiej, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu, czy Domu Matki i Dziecka w Opolu. Wszystkie instytucje będą przyjmowały na miejscu potrzebne produkty, m.in.: żywność długoterminowa, sprzęt AGD, zabawki i karma dla zwierząt, środki czystości i chemia gospodarcza.

W imieniu organizatorów OTTR zapraszamy do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu, w godzinach od 10:00 do 18::0, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę (26-27 października). Tygodnik Panorama Powiatu oraz portal Brzeg24.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.