W Brzegu po raz kolejny rozmawiać będą o cukrzycy w ramach światowego dnia walki z chorobą

0
fot. archiwum / brzeskie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło nr 2 w Brzegu zorganizuje już w sobotę (16.11) brzeskie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W programie zaplanowano m.in. wykłady, spotkania ze specjalistami, a także wykonywanie badań cukru. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Piastów Śląskich.


Spotkanie w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą rozpocznie się o godzinie 10:00 od przywitania gości i wykładu pn. „Nowości terapeutyczne i nie tylko w zaburzeniach gospodarki węglowodanowej”, który wygłosi lek. med. specjalista diabetolog Elżbieta Turcza-Jakubowska. O godzinie 11:15 przyjdzie pora na prezentację firmy Diagnosis.

O godzinie 12:15 odbędzie się pierwszy występ artystyczny, a zgromadzonym zaprezentują się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Tuż po koncercie wykład pn. „Cukrzyca – jedno z kryterium zespołu metabolicznego” wygłosi mgr dietetyki
Aneta Orzycka. Kolejną prelegentką będzie mgr pielęgniarstwa Beata Kurzeja, która opowie o „Problemach podologicznych w cukrzycy”.

O godz. 13:45 zaplanowano kolejny występ artystyczny, który zaprezentuje
Anna Książek. Następnym punktem programu będzie prezentacja firmy Sunstar Europe
S.A. pn. „W jaki sposób cukrzyca powiązana jest z chorobami dziąseł? Jak dbać o optymalne zdrowie przyzębia?”. Na godzinę 14:30 zaplanowano podsumowanie projektu – „Przeskocz cukrzycę”. Spotkanie zakończy się około godziny 15:00.

Dodatkowo w trakcie całego wydarzenia będzie można uzyskać informacje oraz: poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z cukrzycą i nowościami ze świata medycyny i farmacji; bezpośrednio porozmawiać ze specjalistami w zakresie medycyny, farmacji, dietetyki i podologii; zostać członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i razem z nami aktywnie szerzyć wiedzę o cukrzycy, a także wykonać pomiary glikemii przygodnej oraz ciśnienia tętniczego krwi.

Zaplanowano również możliwość uzyskania porady specjalisty w zakresie dietetyki, zbadania kondycji swojej skóry za pomocą profesjonalnego sprzętu oraz wykonania bezpłatnie przesiewowego badania anty HCV. Wydarzenie jest także okazją do poznania osób, które zmagają się na co dzień z cukrzycą.

Dla przypomnienia, spotkanie odbędzie się w brzeskim Zamku już 16. listopada. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Brzegu. Impreza została
objęta patronatem medialnym przez portal Brzeg24.pl oraz tygodnik „Panorama”.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.