Oświadczenie przedstawiciela brzeskiej apteki ws. zakażenia koronawirusem jednego z pracowników

0
fot. DGA

Wścibskość i plotkarstwo bywają szybsze od faktów i prawdy. Przekonują się o tym pracownicy oraz przedstawiciele apteki „Lekosfera” w Brzegu. Chodzi o pozytywny wynik na koronawirusa u jednego z pracowników apteki. Pozostali nie są zakażeni i otrzymali wyniki negatywne. Zdążyli jednak usłyszeć już na swój temat wiele nieprzyjemnych rzeczy. Oberwało się także kadrze kierowniczej, bo niektórzy komentatorzy lubią po prostu budować własną „rzeczywistość”. Okazuje się jednak, że brzeska apteka nie jest ogniskiem choroby, pracownicy otrzymali negatywne wyniki na koronawirusa, a pomimo tego wciąż pozostają w kwarantannie domowej „dmuchając na zimne”. Apteka funkcjonuje w pełnym wymiarze z wymienioną kadrą pracowników zewnętrznych. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia kierownika apteki „Lekosfera” w Brzegu.


OŚWIADCZENIE

    W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi i krzywdzącymi opiniami, które bezpośrednio dotykają naszych pracowników, oświadczam, że wszelkie działania naruszające ich godność lub dobra osobiste będą spotykać się ze stanowczą reakcją z naszej strony.

    Jednocześnie wyjaśniam, że pracownicy apteki od początku pandemii stosowali środki ochrony osobistej i dbali ze szczególna uwagą o bezpieczeństwo Pacjentów odwiedzających nasza aptekę. Często przewyższając standardowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia. Dbaliśmy nie tylko o bezpieczeństwo Pacjentów, ale również o ich komfort oraz jak najlepszy dostęp do leków. Między innymi wydłużyliśmy czas pracy apteki, obsługując zarówno wewnątrz lokalu, jak i przez okienko nocnych dyżurów.

    Wykryte niedawno zakażenie u jednego z naszych pracowników nie pochodziło z wewnętrznych struktur apteki ani od Pacjentów. Jest to przypadek zakażenia w środowisku rodzinnym. W chwili, kiedy dowiedzieliśmy się że pracownik jest hospitalizowany i czeka na wynik testu, od razu została podjęta akcja dezynfekcyjna całego lokalu apteki, a pozostali pracownicy poddali się kwarantannie jeszcze przed oficjalną decyzją służb sanepidu. W dniu 4.06.2020 r. otrzymaliśmy wyniki testów dla pracowników brzeskiej apteki i wszystkie są negatywne. Pomimo tego zdecydowaliśmy, że wymazy zostaną pobrane ponownie za kilka dni, aby powtórzyć badanie i całkowicie wykluczyć możliwość zachorowania.

    Jeśli wyniki ponownego badania okażą się negatywne, wówczas będziemy mogli szczęśliwie wrócić do naszego miejsca pracy. Obecnie apteka funkcjonuje w pełnym wymiarze z wymienioną kadrą pracowników zewnętrznych i jest w pełni bezpiecznym miejscem dla Pacjentów. Biorąc pod uwagę powyższe chciałbym zdementować nieprawdziwe komentarze, jakoby w jakikolwiek sposób naraziliśmy naszych Pacjentów.

Kierownik apteki
dr n. farm. Michał Wysocki