Kilka podmiotów z Brzegu realizuje bon turystyczny

0

Od początku sierpnia można aktywować i wykorzystać bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko. Lista podmiotów, w których za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne można zapłacić 16-cyfrowym kodem jest na bieżąco aktualizowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie znajduje się na niej ponad 12 tysięcy firm i organizacji pożytku publicznego, w tym kilka z Brzegu.


„Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może uwielbiany przez najmłodszych wypoczynek na urokliwej polskiej wsi, pełen niecodziennych atrakcji? Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania” – zachęca do skorzystania z bonu turystycznego Polska Organizacja Turystyczna.

Lista firm z branży hotelarskiej i turystycznej, które chcą akceptować cyfrową płatność bonem stale się powiększa. W niektórych nadmorskich kurortach są już setki hoteli, pensjonatów i miejsc noclegowych, za które można zapłacić 16-cyfrowym kodem. W Brzegu takich podmiotów na razie jest tylko 5: VILLA ROMEO przy ul. Łokietka 26; PENSJONAT ZOFIA DEMSKA przy ul. Rzemieślniczej 77; ODDZIAŁ POWIATOWY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI przy ul. Jagiełły 23 lokal 1; ANDRZEJ UNUCZEK „ORKA” przy ul. Krótkiej 1 lokal 6 oraz TOMASZ MENTEL P.P.H.U. ‚ELGOMAX’ ul. MAŁY RYNEK 4 lokal 5.

Należy jednak zaznaczyć, że firmy i organizacje pożytku publicznego, które przystąpiły do programu „Polski Bon Turystyczny” nie są zobligowane do przyjmowania wszystkich płatności bonem. To, czy np. za dany termin noclegu będziemy mogli zapłacić bonem zależy od właściciela obiektu.