Kamil Karbowiak zwycięzcą Międzynarodowego Biegu Warciańskiego

0
41. Międzynarodowy Bieg Warciański (fot. LM.pl)

29 minut i 30 sekund – tyle czasu potrzebował brzeżanin, aby pokonać dziesięciokilometrowy dystans i zwyciężyć 41. edycję Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Zawody odbyły się w minioną niedzielę (24.10) w Kole.

Na linii startu Biegu Warciańskiego stanęło ponad 400 zawodników, w tym wielu zwycięzców i medalistów biegowych imprez na dystansie 10 km. Najszybszy okazał się Kamil Karbiowak. Brzeżanin z czasem 00:29:30 zajął pierwsze miejsce. Drugi był Lukhymchuk Mykola (00:29:50), a na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Głogowski (00:29:58).

W kategorii kobiet z czasem 00:31:49 zwyciężyła Izabela Paszkiewicz. Drugie miejsce zajęła Monika Jackiewicz (00:33:07), a trzecie Sabina Jarząbek KKL Kielce (00:33:27).