Wiktoria Madejska z wyróżnieniem wyścigu Tour de Pologne Junior!

0
Wiktoria Madejska na podium II etapu TdP Junior (fot. Piotr Łabaziewicz)

Od 29 lipca do 4 sierpnia rozgrywany był najbardziej prestiżowy wyścig kolarski w naszej części Europy – Tour de Pologne. W juniorskiej formule jubileuszowych zawodów wystartowała Wiktoria Madejska. Zawodniczka Ziemi Brzeskiej na trzech etapach stawała na podium. W klasyfikacji generalnej Wiktoria zajęła czwarte miejsce, a za swoją jazdę została wyróżniona najbardziej aktywną oraz najwszechstronniejszą zawodniczką TdP Junior!

W sobotę 29 lipca, na torze wyścigowym w Poznaniu odbył się pierwszy etap Tour de Pologne Junior. Żakinie miały do pokonania dystans 12,3 km. Wiktoria Madejska dwukrotnie finiszowała na premiach lotnych i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Za wspomniane finisze otrzymała koszulkę najaktywniejszej zawodniczki, której nie oddała już do końca wyścigu.

2 sierpnia zawody przeniosły się do Bielska-Białej. Znacznie trudniejszy, górzysty teren przypasował Wiktorii. Zawodniczka Ziemi Brzeskiej po zwycięstwie na premii lotnej ostatecznie zajęła 2 miejsce, a oprócz posiadanej koszulki najaktywniejszej zawodniczki, organizatorzy nagrodzili Wiktorię kolejnym wyróżnieniem – najwszechstronniejszej zawodniczki.

III etap wyścigu odbył się w Katowicach. Tego dnia warunki pogodowe były bardzo trudne. Ze względu na obfite opady deszczu i bardzo śliską nawierzchnię organizatorzy zdecydowali się skrócić dystans zawodów. Wiktoria Madejska zajęła 3 pozycję, a na mecie odebrała gratulacje od Czesława Langa i dwukrotnego mistrza świata Gianniego Bugno.

W piątek 4 sierpnia rozegrano ostatni etap TdP Junior. Tym razem zawodnicy ścigali się na ulicach Krakowa (4 pętle x 4 km). Wiktoria Madejska po problemach technicznych dojechała do mety na 14 pozycji i ostatecznie w klasyfikacji generalnej znalazła się tuż za podium, na 4 miejscu z dwoma wyróżnieniami dla najaktywniejszej i najwszechstronniejszej zawodniczki!

• „Wiktora pojechała na bardzo wysokim poziomie. 4 miejsce w tak prestiżowym wyścigu na pewno nas cieszy, ale gdyby nie defekt roweru na ostatnim etapie, to z pewnością byłoby podium. Proszę zauważyć, że została doceniona przez organizatorów aż dwoma wyróżnieniami. W tym nie było przypadku, Wiktoria zapracowała na to swoją jazdą” – podsumowuje Franciszek Moszumański, trener klubu Ziemia Brzeska.