Lewin Brzeski wprowadził bezpłatną komunikację gminną. Znamy rozkłady jazdy

0
fot. Opolskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A

W połowie sierpnia na łamach naszych mediów informowaliśmy, że Gmina Lewin Brzeski będzie organizatorem publicznego transportu zbiorowego. We wtorek (29. sierpnia), burmistrz Artur Kotara podpisał w tej sprawie umowę z przewoźnikiem, którym będzie Opolskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A.


Przypomnijmy, że z darmowych przewozów do niedawna mogli korzystać tylko uczniowie, ale dzięki pozyskanemu dofinansowaniu udało się poszerzyć zakres usług, dlatego z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy.

  • „Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów w obrębie naszej gminy upowszechni korzystanie z transportu zbiorowego, ale przede wszystkim
    podniesie jakoś życia naszych mieszkańców i ułatwi im przemieszczanie się między wszystkimi miejscowościami na naszym terenie”
     – mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

    Usługi przewozowe świadczone będą od września br. w dni robocze od poniedziałku do piątku, obejmując również przejazdy do i ze szkół i przedszkoli w 3 obwodach szkolnych. Dodatkowo rozkłady jazdy autobusów będą skomunikowane z połączeniami kolejowymi w istniejących na terenie gminy centrami przesiadkowymi, tj. w Lewinie Brzeskim, Łosiowie i Przeczy.

Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy gminnej komunikacji.