Olejarnia w Brzegu planuje prace remontowe. Mieszkańcy mogą poczuć charakterystyczny zapach

0

Zakłady Tłuszczowe w Brzegu są jednym z największych w Polsce producentem tłuszczów roślinnych. Duża fabryka wymaga dużych przeglądów technologicznych oraz bieżących prac remontowych, a te bywają złożone. Wszystko odbywa się jednak pod niezbędnym nadzorem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że postoje technologiczne są pozbawione oddziaływania na zewnątrz, a takim przykładem może być charakterystyczny zapach, który w ostatnich latach budził wśród mieszkańców niepokój. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie.


  • W trakcie prac remontowych, w okolicach zakładu możliwe jest odczuwanie różnych zapachów. Zapewniamy, że wszystkie prace prowadzone są zgodnie z procedurami zapewniającymi zachowanie bezpiecznych warunków pracy zarówno dla ekip remontowych, pozostałych pracowników zakładu, jak i okolicznych mieszkańców. Odczuwane zapachy są naturalne dla tego typu prac i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia” – informują przedstawiciele firmy Bunge Polska, właściciela ZT w Brzegu.

Coroczny przegląd technologiczny właśnie rozpoczął się w Zakładzie Produkcyjnym w Brzegu, a postój remontowy potrwa do 10 października. O terminie planowanego postoju i możliwej uciążliwości zapachowej poinformowane zostały również lokalne instytucje: Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Miasta w Brzegu, Komenda Powiatowa Policji w Brzegu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu.