Straż Miejska w Grodkowie rozpoczęła akcję „Zima”

0
fot. archiwum
Reklama
Reklama
Reklama

Każdego roku tuż okresem zimowym służby zwracają większą uwagę na osoby narażone na niskie temperatury. To także czas na apele do mieszkańców, aby również nie pozostawali obojętni na osoby i zwierzęta narażone na wychłodzenie.


  • „Straż Miejska w Grodkowie apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi w porze zimowej na osoby bezdomne, niepełnosprawne, nietrzeźwe, starsze, samotne oraz zwierzęta narażone na wychłodzenie. W każdym zgłoszonym przypadku, także anonimowym strażnicy podejmą interwencję” – czytamy w komunikacie SM w Grodkowie.

    Strażnicy przypominają jednocześnie, że osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc w schroniskach, gdzie zostaną przetransportowane i przetrwają zimę. Jeśli napotkamy osobę nietrzeźwą „śpiącą pod chmurką” lub znamy przypadki osób starszych, samotnie zamieszkujące, które mogą mieć problemy z ogrzewaniem swoich mieszkań, a także jeśli widzimy zwierzęta trzymane w niewłaściwych warunkach podczas mrozów, powinniśmy o tych przypadkach poinformować Straż Miejską w Grodkowie pod numerem tel. 784079153 lub 774157126.
  • „W ramach akcji „Zima” przypominamy także o obowiązku używania odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku drogami poza obszarami zabudowanymi, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu” – podsumowują miejscy strażnicy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama