Gospodarstwa rolne mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę dachów z azbestu

0
Zdjęcie ilustracyjne (fot. UM w Grodkowie)
Reklama
Reklama
Reklama

Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można składać wnioski o rządowe dofinansowanie na wymianę pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest. Nabór wniosków będzie prowadzić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem formularza na Platformie Usług Elektronicznych https://epue.arimr.gov.pl/.


Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Grodkowie – wsparcie może być udzielone osobie fizycznej, która: podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik, lub której przyznano płatności bezpośrednie w rozumieniu ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o objęcie wsparciem.

Wsparcie udzielane jest na wymianę pokrycia dachu wykonanego z wyrobów zawierających azbest na budynkach służących do produkcji rolniczej. Wysokość dofinansowania wynosi 40 zł/m2 wymienianego pokrycia dachu i przysługuje maksymalnie do 500 m2 wymienionego dachu.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wsparcie-na-wymiane-pokryc-dachowych-z-azbestu-w-gospodarstwach-rolnych–ii-nabor

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama