Rolnicy  rozpoczęli strajk na drogach: „Dziękujemy kierowcom za wyrozumiałość”

1
fot. Sławomir Barwiński / rolnicy z powiatu brzeskiego
Reklama
Reklama
Reklama

Około 100 ciągników rolniczych blokuje drogę w obrębie ronda na skrzyżowaniu DK94 z DK39 pomiędzy Brzegiem a Skarbimierzem, jednak rolnicy umożliwiają przejazd co 20 minut. Większość kierowców wykazuje się cierpliwością, a niektórzy wprost popierają protestujących. Utrudnienia potrwają do godz. 17:00, ale piątek, to dopiero pierwszy dzień strajku.


  • „Zgodnie z zapowiedzią rolnicy z powiatu brzeskiego rozpoczęli dzisiaj strajk i blokujemy drogi w okolicy ronda na DK94/DK39 oraz drogę wojewódzką przy węźle autostradowym A4 w okolicy Przylesia. W Brzegu mamy około 100 ciągników i maszyn rolniczych. Dzisiaj protestujemy do godz. 17:00, a od poniedziałku wznawiamy akcję i niewykluczone, że całodobowo. Kierowcy są wyrozumiali, za co im dziękujemy” – mówi nam nam Sławomir  Barwiński, rolnik z gminy Olszanka i jeden z koordynatorów strajku w powiecie brzeskim.

Przypomnijmy, że protesty rolników odbywają się na drogach całej Opolszczyzny, we wszystkich powiatach województwa opolskiego. Strajkujący nie zgadzają się z szeroko rozumianą polityką rolną Unii Europejskiej. W trzech punktach postulatów znajdują się hasła: „Stop dla polityki zielonego ładu”, „Stop dla importu artykułów rolno – spożywczych z Ukrainy” oraz „Stop dla ograniczania hodowli zwierząt w Polsce”.

Reklama
Reklama
Reklama