Puchar Polski w wyciskaniu

0

Z powodu powodzi, planowany na 5-6 czerwca Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc został przeniesiony do Kielc, które to znów okazały się szczęśliwe dla zawodników Sekcji Sportów Siłowych w Pogorzeli przy GZ” LZS” w Olszance.

Dwóch reprezentantów tego klubu stanęło na podium. Mateusz Fudała i Leszek Rejek w kategorii wagowej do 75 kg. Obaj uzyskali wynik 190 kg. W związku z tym, o kolejności miejsc na podium zadecydowała dokładna waga ciała zawodników. Jako lżejszy, na najwyższym stopniu podium wraz z Pucharem Polski w tej kategorii stanął Mateusz, a jego kolega Leszek musiał zadowolić się drugim miejscem.
Wynik Mateusza Fudały, jako juniora, który startował wśród seniorów został zauważony przez trenera kadry wyciskaczy. Selekcjoner stwierdził, że jeżeli Mateusz utrzyma tak wysoki i równy poziom formy sportowej, to w przyszłym sezonie może zostać powołany do kadry Polski i reprezentować nasz kraj w zawodach międzynarodowych.