Wykorzystanie funduszy unijnych

0
Reklama

Co istotne, są to szkolenia bardzo różnorodne: od kursów komputerowych, językowych, nauczania księgowości, dekupażu, florystyki, opieki na osobami w wieku podeszłym po zdobywanie uprawnień prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Zgodnie z wytycznymi EFS w ramach tych kursów prowadzone są również spotkania z doradcą zawodowym oraz z psychologiem, a także nauczane są podstawy posługiwania się językiem obcym. Można więc śmiało stwierdzić, że uczestnicy tych zajęć są szkoleni dość wielostronnie.
30 lipca w restauracji Grodek odbyła się konferencja, na której przedstawiono korzyści wynikające ze wspierania procesów zmian szkoleniami i doradztwem.
W trakcie konferencji wygłoszone zostały dwa wykłady. Pierwszy z nich poświęcony był pomocy psychologicznej, jaką otrzymuje wiele z osób szkolonych.
Spotkania z psychologiem służą między innymi wzmocnieniu swojej samooceny, odporności na stres, a także poznaniu swoich mocnych i słabszych stron.
Jak zauważyła prelegentka p. J. Siwek, ludziom potrzeba czasem niewielkiej pomocy, aby pokonywali swoje ograniczenia, nabierali pewności siebie i uwierzyli w swoje możliwości.
Z kolei doradca zawodowy stwierdził, że bardzo wielu uczestników szkoleń ma problemy z identyfikacją swoich możliwości, trudno jest im się odpowiednio zaprezentować przed pracodawcą. Mają często problemy z autoprezentacją, przygotowaniem swojego CV, czy też sporządzeniem listu motywacyjnego.
Przezwyciężenie tych na pozór drobnych barier jest często dla tych ludzi bardzo znaczną pomocą, która pozwala im sprawniej poruszać się po rynku pracy.
W trakcie spotkania zaprezentowała się też orkiestra dęta, która być może też wkrótce stanie się beneficjentem jednego z projektów w ramach EFS.
Konferencję prowadziła Pani dyrektor Irena Żołyńska, a wśród gości znaleźli się między innymi Pani wiceburmistrz Teresa Oliwa oraz wicestarosta brzeski Pan Ryszard Jończyk.
J. Rzepkowski

Reklama