BRONIĄ NASZEGO MIENIA I ŻYCIA

0
Reklama

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma bardzo bogate tradycje historyczne. Już w 1898 r. powstały zalążki tej organizacji w postaci Kaliskiego Cesarskiego Towarzystwa Tonących. Później stworzono podobne organizacje w wielu miastach Polski, aby ostatecznie ewaluować w kierunku organizacji, która nie tylko zajmuje się bezpośrednim ratowaniem, lecz prowadzi działalność profilaktyczną, szkoły pływackie, zabezpieczeniem kąpielisk i organizuje kursy ratownictwa medycznego i reanimacji. Jest jeszcze jeden (na szczęście sporadyczny), ale bardzo ważny element działania WOPR. Pogotowie to jest nieodzowne w czasie zagrożeń powodzią. Uczestnictwo w akcjach powodziowych daje członkom WOPR wiele satysfakcji, ale też jest niebezpieczne, wymaga odwagi i ofiarności. Dlatego wśród członków WOPR są pasjonaci i ludzie pełni humanitaryzmu i altruizmu. Ich działania nie często są doceniane, ale tegoroczna majowo-czerwcowa powódź ukazała jak wiele brzescy ratownicy WOPR robią dla naszego społeczeństwa.
Doceniając ich wysiłek Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański wręczył na spotkaniu 17 listopada br. brzeskim WOPR-owcom Medale X-lecia Powiatu Brzeskiego oraz podziękowanie o następującej treści: „Powódź jest okresem bardzo trudnym zarówno dla poszkodowanych, ale też dla tych, którzy pomocy udzielają. Czyha na nich wiele niebezpieczeństw, często zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Jednak szczytna misja niesienia pomocy innym jest silniejsza niż strach. Dlatego Pan i Pana koledzy nie wahaliście się aby w czasie tegorocznej powodzi, nie zważając na osobiste zobowiązania, ratować życie i mienie osób zagrożonych powodzią. Za tę ofiarną postawę bardzo Panu dziękuję, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w pracy zawodowej i społecznej, a także szczęścia i spokoju w życiu osobistym.”
Medale X-lecia Powiatu Brzeskiego otrzymali: Zbigniew Bajsarowicz, Michał Buczkiewicz, Krzysztof Fronckowiak, Janusz Głowik, Rafał Głowik, Bolesław Pustelnik, Daniel Sikorski, Marcin Wiktorowicz.
 

Reklama