Skarbimierz powitał lato!

0

Lato zostało oficjalnie przywitanie. Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu we współpracy z Radą Osiedla Skarbimierz i Przewodniczącym Rady Osiedla Skarbimierz zorganizowała w sobotę 20.06.2015 festyn, pn. „Powitanie lata”. Imprezy odbywają się na placu rekreacyjnym przy basenie w Skarbimierzu Osiedle.


 

Festyn rozpoczął się kilkanaście minut po 15:00. Pogoda była wyjątkowo chimeryczna i początkowo nie rozpieszczała organizatorów i uczestników imprezy. Strugi deszczu lejące się z nieba nie zapowiadały sukcesu festynu, podczas gdy właściwie niewiele ponad godzinę później aura zaczęła przypominać lato – słońce i bezchmurne niebo. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się wokalne zespoły amatorskie w tym. m.in. zespoły: Pan!ka i Skarby, ćwiczące pod okiem Magdaleny Zamoroki (GBP Skarbimierz) oraz tancerze, a w tym m.in. grupy: Minimki, Urwisy, Agenci, Magicy, Lejdis i Loża, prowadzone przez Aleksandrę Ofmańską-Kowalczyk (GBP Skarbimierz).

Po występach młodych skarbimierskich artystów przyszedł czas na kabaret. Specjalny program bowiem przygotowała formacja „Kabaret z konopii”, która rozbawiła publiczność do łez. Kabareciarzom nie były straszne żadne warunki atmosferyczne, bo jak mówił tytuł programu artyści byli „Przygotowani na wszystko”. Kolejnym punktem harmonogramu był występ zespołu Private Dancer Cover Band, który w swoim repertuarze miał światowe hity takich artystów jak np. Tina Turner. Na zakończenie dnia organizatorzy zaplanowali zabawę taneczną z zespołem Capsel.

Koncerty na scenie to jednak nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów. Oprócz propozycji artystycznych można było zobaczyć także pokazy walk Judo Akademii Sztuk Walki Sacura Skarbimierz oraz wziąć udział w otwartym turnieju walk „Sumo na wesoło” dla dzieci i dorosłych. Na sąsiadującym z miejscem festynu, skarbimierskim basenie można było z kolei popływać kajakiem. Specjalne pokazy przygotowała także Policja i Straż Pożarna. Oprócz tego dzieci mogły skorzystać z mini parku linowego, zagrać w paintballa, a zupełnie bezpłatnie pomalować sobie buzię (piękne dziecięce makijaże wykonywała Sylwia Borys z GBP Skarbimierz).

[fotorelacja]