Koedukacyjny futsal

0
2__Kopiowanie_.JPG

Dwa tygodnie temu, w hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu odbyły się zawody szkolne w futsalu na szczeblu miejskim szkół gimnazjalnych.

PG nr1 w Brzegu: Patryk Bodnik, Bartosz Kulczycki, Maciej Salak, Kamil Szymkowiak, Robert Strzelczyk, Damian Budzan, Malwina Kohnke, Samanta Strąk, Patrycja Obodzińska, Nicola Bucyk, Klaudia Fidrysiak, Kacper Szafrański, trener Ewa Jarząb

Jednak zawody te były czymś zupełnie nowym, gdyż składy wyjściowe drużyn musiały składać się z trzech chłopców i trzech dziewczyn. W turnieju udział wzięły, oprócz gospodarza, czyli Publicznego Gimnazjum nr 1, drużyny PG nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ekipy PG nr 1 i PG nr 3. Początek spotkania był bardzo wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy turnieju. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak po przerwie podopieczni Ewy Jarząb  zdecydowanie zdominowali to spotkanie. Bramki zdobywali Patryk Bodnik, Damian Budzan oraz Bartosz Kulczycki, który strzelił zresztą w tym spotkaniu dwa gole. Ostateczny wynik to 4:0 dla PG nr1.

Kolejne spotkanie odbyło się z udziałem PG nr 3 oraz ZS nr 1 z O.S. Początek meczu był zdecydowanie na korzyść Zespołu Szkół nr 1, który szybko objął prowadzenie, a po pierwszej połowie wygrywał już 2:0. Jednak, jak to w sporcie bywa, losy lubią się szybko odwracać i tak też stało się w tym spotkaniu. Po przerwie futsaliści Publicznego Gimnazjum nr 3 zdobyli dwie bramki, a w końcówce mogli nawet zapewnić sobie zwycięstwo, jednak trafili w słupek. W rezultacie mecz zakończył się podziałem punktów – 2:2.

W ostatnim meczu tego turnieju gospodarze – PG nr 1 mierzyli się z ZS nr 1 z O.S. Początkowo mecz był wyrównany, ale po dobrych rotacjach w składzie Ewy Jarząb zaznaczyła się wyraźna przewaga PG n r1. Bramki strzelali Bartosz Kulczycki, Maciej Salak oraz Kamil Szymkowiak. Należy zaznaczyć, że w obronie bardzo dobrze spisywały się Samanta Strąk i Patrycja Obodzińska, a na bramce świetnymi interwencjami popisywała się Malwina Kohnke. Gospodarze wygrali z ZS nr1 3:0.

W całym turnieju zespół ten jako jedyny nie stracił żadnej bramki, a sam strzelił ich najwięcej, bo aż siedem. Dzięki temu PG nr 1 uzyskało awans do finałów wojewódzkich, a ich zawodnik – Bartosz Kulczycki był, z trzema golami, najlepszym strzelcem całego turnieju.