0:1 po raz czwarty

0
66__Kopiowanie_.JPG

Stal Brzeg poniosła siódmą porażkę w sezonie i z 3. pkt. na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli IV ligi. Również siódmy raz przegrała Olimpia i to ona zamyka klasyfikację po 8. kolejkach.

Stal po raz czwarty w tym sezonie poległa w tych samych rozmiarach 0:1. Jeśli dodamy do tego wynik pierwszego meczu brzeżan, w którym odnieśli zwycięstwo – właśnie 1:0 – to będzie można uznać, że to „ulubiony” wynik Stalowców. W 8. kolejce Stal przegrała w Łubnianach po golu Szypuły z 70. minuty. Straty odrabiać było naszym piłkarzom tym trudniej, że tuż po bramce z boiska został wyrzucony Strząbała.

Do przerwy spotkania Swornicy z Olimpią goście z Lewina prezentowali się bardzo dobrze w potyczce z gospodarzami z Czarnowąs. Bardzo szybko, bo już w 2. minucie prowadzenie dla Olimpii uzyskał Paczek. Dwa gole Wolnego w pierwszej połowie ustaliły wynik po 45. minutach na 3:3. Niestety goście zakończyli na tym swoje strzelanie, w przeciwieństwie do miejscowych, którzy powtórzyli swój wyczyn, aplikując Staroniowi kolejne 3. gole. Na ławce trenerskiej Olimpii zadebiutował Jacek Mazurkiewicz.

ŚLĄSK ŁUBNIANY – STAL BRZEG 1:0 (0:0)
1:0 – Szypuła ’70.

Stal: Marek Szymocha – Bartosz Kruk, Piotr Józefkiewicz, Andrzej Wolański (46′ Łukasz Strząbała), Krzysztof Tarnowski, Tomasz Mencel (76′ Damian Michalak), Bartłomiej Jermak, Tomasz Szczupakowski, Mariusz Świtoń (82′ Jarosław Hraca), Bartosz Woźniak (62′ Tomasz Raczyński), Przemysław Szczupakowski. Trener Jacek Opałka.

SWORNICA CZARNOWĄSY – OLIMPIA LEWIN BRZESKI 6:3 (3:3)

0:1 – Paczek '2, 1:1 – Ścisło ’13, 2:1 – Kowalczyk ’17, 2:2 – Wolny ’24, 3:2 – Semik ’32, 3:3 – Wolny ’45, 4:3 – A. Steczek ’65, 5:3 Ścisło ’84, 6:3 – Krężlewski ’90.

OLIMPIA: Staroń – oliwa, moczko, solan, Paczek, R. Tomaszewski, kita, A. Tomaszewski, Krzyżanowski (46′ Krawczyk), Trepka (71′ Stawniczy), Wolny. Trener Jacek Mazurkiewicz