Komarzyński: Deklaracje wojewody zaprzeczają jego dotychczasowej działalności

0

We wtorek (14.10), Ryszard Wilczyński odwiedził Brzeg. Wojewoda opolski spotkał się z władzami miasta i powiatu, aby poznać problemy regionu. Podczas zaplanowanej w programie wizyty konferencji prasowej, mówił o konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej i zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w naszym powiecie.


 

Według Wojciecha Komarzyńskiego, kandydata na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, mieszkańcy naszego powiatu zasługują na poważne traktowanie, a deklaracje i obietnice wojewody opolskiego są sprzeczne z dotychczasową działalnością Ryszarda Wilczyńskiego.

Nie sposób przejść obojętnie obok wizyty pana wojewody, który przyjechał tutaj obiecywać bardzo dużo, bo zabezpieczenie przeciwpowodziowe i drugą przeprawę mostową. Oczywiście, można by uznać to za dobra wolę, gdyby nie to, że deklaracje te zaprzeczają dotychczasowej działalności pana wojewody – tłumaczył Komarzyński.

Kandydat PiS uważa również, że Ryszard Wilczyński nie traktuje mieszkańców powiatu poważnie i przypomniał sobie o nich dopiero po ośmiu latach – na tydzień przed wyborami parlamentarnymi, w których kandyduje. W momencie kiedy Komarzyński organizował konferencję na temat bezpieczeństwa powodziowego Brzegu, wojewoda opolski nie odpowiedział nawet na zaproszenie, co może wskazywać na zlekceważenie tematu. Nie brał też udziału w spotkaniach dotyczących drugiej przeprawy mostowej, które organizowali: starosta brzeski i burmistrz miasta.

Kolejna poruszona kwestia, a właściwie kolejne pytanie, dotyczyło charakteru wtorkowej wizyty wojewody w Brzegu. Wojciech Komarzyński za pośrednictwem mediów zapytał Ryszarda Wilczyńskiego czy odwiedził on Brzeg jako wysoki urzędnik państwowy czy jako kandydat w wyborach.