Hala przy ul. Oławskiej już po remoncie!

1

Z realizacji zadania cieszą się nie tylko uczniowie gimnazjum, czy sportowcy, ale również zawodnicy klubów, którzy na co dzień borykali się z problemami trenowania w mocno sfatygowanym obiekcie.


 

Inwestycja trwała kilka tygodni i wymagała od wszystkich korzystających dużej cierpliwości. W tym czasie hala sportowa całkowicie była wyłączona z użytkowania. Teraz wszyscy mogą cieszyć się z efektów prac.

– Wnętrze obiektu zmieniło się na korzyć. Teraz mamy nareszcie warunki, w który można komfortowo trenować. Każdy, kto jeszcze nie widział hali po remoncie powinien ją odwiedzić – oceniają sportowcy.

W ramach inwestycji przeprowadzono: wymianę płyt sufitu podwieszanego i oświetlenia dużej hali sportowej, remont pomieszczeń zaplecza szatniowego wraz z przylegającym korytarzem.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak podkreśla, że realizacja inwestycji była możliwa dzięki podjęciu (wiosną bieżącego roku) starań władz miasta w Ministerstwie Sportu o wsparcie i dofinansowanie. Przypomina, że inwestycja nie była w ogóle planowana w budżecie, ani jakichkolwiek planach na 2015 rok.

– Mamy trzy powody do radości: pierwszy – uzyskanie wsparcia finansowego, przeprowadzenie remontu w ciągu kilku tygodni, a po trzecie – cieszy nas radość sportowców, że w końcu udało się rozwiązać w tym roku kolejny problem – mówi Jerzy Wrębiak. – Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wyniosło 50 procent wartości zadania, którego wielkość finansowa zamknęła się kwotą blisko 780 tys. zł.

 

zdj. Mateusz Tomczak, UM w Brzegu