Skradziono dwa psy o wartości 40 000zł. Wysoka nagroda za pomoc w odnalezieniu czworonogów

6

Komenda Powiatowa Policji w Brzegu przyjęła zgłoszenie o kradzieży dwóch psów rasy American Bully. Jak informuje Mirosław Dziadek, rzecznik brzeskiej policji – właściciele czworonogów straty wycenili na kwotę 40 000zł. Do zdarzenia doszło w sobotę (26.11) w miejscowości Gierów w gminie Grodków.


– To dwie, sześciomiesięczne suczki o charakterystycznym umaszczeniu tri color. Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje na temat piesków może kontaktować się pod numerem telefonu 72 333 63 65. Dla znalazcy lub osoby, która wskaże miejsce, gdzie znajdują się szczeniaki przewidziałem wysoką nagrodę – mówi właściciel hodowli.

American Bully, to prężnie rozwijająca się rasa psów o kilku typach hodowlanych. Według stowarzyszenia American Dog Breeders Association, psy tej rasy są klasyfikowane jako american pit bull terrier. Nie są uznawane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Poniżej prezentujemy zdjęcia skradzionych psów.

Osoby, które mogą posiadać wiedzę na temat kradzieży psów, proszone są o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Brzegu przy ulicy Robotniczej 10 lub telefoniczny pod numerem 77 424 00 03,  bądź pod numerem alarmowym 997 (z telefonów komórkowych 112).