Policja stworzy „mapę zagrożeń” w powiecie brzeskim

5
Reklama
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego do wzięcia czynnego udziału w tworzeniu powiatowej „mapy zagrożeń”. Opracowanie graficznego dokumentu będzie istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym w powiecie brzeskim. Przy realizacji zadania będą pomagać instytucje i sami mieszkańcy.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama

– Przy tworzeniu takich map brane są pod uwagę między innymi informacje z badań opinii społecznej, debat społecznych, jak również pochodzące od przedstawicieli innych służb i inspekcji. Ich stworzenie pozwoli na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie mieszkańcom powiatu brzeskiego skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego – wyjaśnia asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z KPP w Brzegu.

Z założenia, „mapa zagrożeń” ma być narzędziem, które z jednej strony pozwoli zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli, a z drugiej – pomoże też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

Już teraz mieszkańcy powiatu brzeskiego mogą czynnie włączyć się do tworzenia takiej mapy. Swoje spostrzeżenia, uwagi i problemy można zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu za pośrednictwem maila na adres: rzecznik.br@op.policja.gov.pl, listownie na adres: Komenda Powiatowa Policji w Brzegu  ul. Robotniczej 10 lub bezpośrednio w oknie podawczym brzeskiej komendy policji.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu w ramach tworzenia mapy zagrożeń planują przeprowadzenie debat społecznych, zarówno z udziałem instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu brzeskiego, jak też z udziałem samych mieszkańców.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego do czynnego włączenia się w tworzeniu mapy zagrożeń naszego powiatu. Korzystając z okazji, że 16 lutego w brzeskim ratuszu odbędą się konsultacje społeczne organizowane przez Gminę Brzeg, chcemy uczestniczyć w tym spotkaniu i porozmawiać z m mieszkańcami. O terminach i lokalizacjach kolejnych debat, będziemy na bieżąco informować  – podsumowuje Bogusław Dąbkowski, oficer prasowy brzeskiej komendy.

mapa zagrożeń

fot. zdjęcie poglądowe / archiwum własne

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Do „mapy zagrożeń” trzeba koniecznie wpisać okolice ulicy Piastowskiej 6 b w Brzegu. Tutaj własność stała się ważniejsza od ludzkiego życia. Tutaj czerpie się korzyści finansowe z zachowań sprzecznych z prawem. Tutaj niszczone jest życie dzieci, ich rodziców, ludzi starszych przez pół roku licząc od maja do października. I tak od już trzech lat. Nikt nie jest w stanie zapewnić mieszkańcom okolicznych domów spokoju we własnych mieszkaniach, położenia malutkich dzieci do snu o 20-stej. Takie mamy prawo i demokrację w Brzegu. Najważniejsza hulaszcza zabawa i kasa, kasa, kasa……. ,o zgrozo – przy aprobacie prominentów brzeskich. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest zapisane, że każdy ma prawo do spokoju we własnym mieszkaniu. Ten zapis też lokalni politycy mają w d…. .
    Może jednak nie wszyscy….. i umieszczą te okolice w „mapie zagrożeń”. Ci ludzie gnębieni są przez pół roku psychicznie.

    . od maja do października

  2. W całym mieście jest wieczorem niebezpiecznie tylu biega cpunków nieletnich aż strach takiemu prz… bo bekiesz jak ja złoto

  3. Czyli jak np. sporo ludzi stwierdzi że ulica Rybacka jest bardzo niebezpieczna, a ulica Starobrzeska jest przyjemna to na rybackiej będa patrole co pol godziny a na Starobrzeskeij raz na tydzien ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj