Senator Jerzy Czerwiński otworzył biuro w Brzegu

0
Reklama

Kolejny parlamentarzysta będzie urzędował w Brzegu. Zgodnie z zapowiedzią podczas kampanii wyborczej, Jerzy Czerwiński otworzył w Brzegu swoje biuro. Oficjalną część wydarzenia poprzedziła konferencja prasowa.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

– Dzisiaj (22.02), po wstępnych pracach remontowych, otwieramy działalność biura senatorskiego w Brzegu. Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, to ja będę tutaj w każdy  drugi poniedziałek miesiąca pomiędzy godziną 14 a 17. Tak jest zorganizowana praca parlamentarna, że w terenie jesteśmy dostępni tylko w poniedziałki. Ja ten czas będę musiał dzielić na kilka biur filialnych – zaznaczył na wstępie senator Jerzy Czerwińskiego.

Biuro w Brzegu przy ul. Sukiennice 2, będzie również czynne we wtorki od godz. 9 do 11 oraz w czwartki pomiędzy godziną 16 a 18. W tych dniach będą urzędować przedstawiciele parlamentarzysty – Janusz Jakubów i Michał Jakubów.

Jak podkreślał senator Prawa i Sprawiedliwości, za pośrednictwem biura będzie można zgłaszać wszelkiego rodzaju interwencje i problemy dotyczące spraw codziennych, ale także uwagi odnośnie działalności władz.

W trakcie spotkania z dziennikarzami, Jerzy Czerwiński odniósł się również do dwóch najważniejszych problemów miasta, czyli pozostającej na papierze budowy wałów przeciwpowodziowych i drugiej przeprawy mostowej.

– Rozmawiałem z burmistrzem Jerzym Wrębiakiem i temat ochrony przeciwpowodziowej jest w trakcie realizacji. Chodzi o kwestie przygotowawcze. Jeśli chodzi o drugą przeprawę mostową, to jest to temat bardziej odległy. Co można w tej sprawie zrobić? Na pewno nie przynoszą efektu takie „fajerwerki”, jak składanie poprawek do budżetu na sali sejmowej w drugim czytaniu. Kto takie poprawki składa, to chce tylko pokazać, że jest tym tematem zainteresowany, ale z definicji jest to nieefektywne. Jeśli chce się te sprawy efektywnie załatwiać, to trzeba się tym zajmować znacznie wcześniej, na etapie tworzenia budżetu i przesyłania go do parlamentu, czyli jeszcze na etapie rządowym – mówi Jerzy Czerwiński.

Parlamentarzysta tłumaczył też, dlaczego to zadanie nie znalazło się w budżecie na 2016 rok. – Myśmy tego budżetu nie składali. Tak naprawdę to jest budżet poprzedniej koalicji rządzącej, który został nieco zmodyfikowany. Główna zmiana polegała na tym, aby zagwarantować początki realizacji programu „Rodzina 500+”.

Reklama