TAMA przygotuje wielki event z okazji Międzynarodowego Dnia Trzeźwości

0

Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta „Tama” od wielu lat pomaga osobom uzależnionym i współuzależnionym. Członkowie BSA udzielają się społecznie i charytatywnie przy każdej okazji. W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Trzeźwości (15 kwietnia), przygotują event pn. „100 % trzeźwości – 100 % możliwości”.


 

– Idea, jaka przyświeca nam, to przede wszystkim profilaktyka uzależnień. O problemie należy mówić głośno, aby nie stał się tematem tabu, zwłaszcza, że dotyka on wszystkich grup społecznych bez względu na statut społeczny, materialny czy wiek – mówi Kamil Młodzianowski. – Wystarczy, że jedna osoba w rodzinie jest uzależniona i często cierpi na tym najbliższe otoczenie: dzieci, żona, mąż, rodzice, sąsiedzi, przyjaciele i pracodawcy. Dlatego tak ważne jest informowanie o sposobach pomocy i możliwościach prawnych, ośrodkach terapeutycznych i grupach wsparcia – dodaje prezes BSA „Tama”.

15 kwietnia o godz. 16:00 w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie okazjonalny event. Członkowie stowarzyszenia wcielą się w rolę aktorów i wystąpią w spektaklu pt. „Po drugiej stronie”, wyreżyserowanym przez Łukasza Oskara Michalaka. W trakcie imprezy będzie można skorzystać z porady prawnika i terapeuty. Ponadto Anna Warowa i Tomasz Jarczok udzielą wykładów w zakresie współuzależnienia i narkomanii wśród młodzieży.

Zostanie również wyświetlony film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego „Pod mocnym aniołem”, który dotyka i doskonale obrazuje tematykę uzależnienia od alkoholu.
– Wstęp na event jest darmowy. Za spektakl, wszelkie porady, wyświetlony film oraz towarzyszące atrakcje, uczestnicy imprezy nie poniosą żadnych kosztów. Całe wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrebiak. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim sponsorom oraz współorganizatorom za wielkie wsparcie: Brzeskiemu Centrum Kultury, Fundacji Rozwój, Tomaszowi Jarczokowi – Monar, Agnieszce Rudnickiej, Kancelarii Radcy Prawnego – Przemysław Sandurski , Terapeutce – Annie Warowej, Kwiaciarni „Wrzos”, firmie Mediafactory, Cukierni-Kawiarni -Bombonierka, właścicielom hotelu „Antonio”, pracownikom socjalnym MOPS w Brzegu , portalowi Brzeg24.pl  oraz tygodnikowi „Panorama Powiatu”, a także członkom naszego stowarzyszenia i oczywiście – wspaniałym brzeskim  wolontariuszom – podsumowuje Kamil Młodzianowski.

Film dzięki uprzejmości wolontariusza i brzeskiego Youtubera – Kuby Dorociaka

tama event dzień trzeżwości