IV liga: Kolejne wysokie zwycięstwo brzeskiej Stali. Stal Brzeg – Czarni Otmuchów 5:1!

0

W XXIII kolejce, pokonując Czarnych Otmuchów, Stal wykonała kolejny krok w kierunku III ligi. Mimo kilku roszad w składzie, brzeska drużyna prowadziła grę i przez cały mecz „miała wynik” pod kontrolą. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie w której „żółto-niebiescy” zdobyli trzy bramki. Bohaterem spotkania został Łukasz Bonar, który ustrzelił w tym meczu hat tricka!

Spotkania rozpoczęło się od naporu Stali. W 6. minucie Boczarski zagrał piłkę do Kiełbasy, którego strzał z ponad 20 metrów z trudem obronił Białkowski. W 17. minucie Szpak zagrał dokładną piłkę do Jaworskiego, który z 16 metra oddał zbyt słabe uderzenie. Dwie minuty później Stal cieszyła się z prowadzenia. Mazur na prawej stronie otrzymał piłkę od Boczarskiego i zagrał prostopadłe podanie do Bonara. Piłka zatrzymała się na wodzie, myląc wychodzącego z bramki Białkowskiego. Łukasz Bonar „podcinając” piłkę nad bramkarzem zdobył pierwszą bramkę dla brzeskiej drużyny.

W 20. minucie padła kolejna bramka. Gajda zagrał piłkę do Jaworskiego, ten uruchomił Kiełbasę, który z rogu pola karnego, swoją słabszą prawą nogą zmieścił piłkę pod poprzeczką bramki gości. W 26. minucie Szpak zagrał piłkę na lewe skrzydło do Bonara, którego dośrodkowanie, po odbiciu się od Weznera, minimalnie minęło bramkę. Stal miała rzut rożny, po którym zdobyła trzeciego gola. Dośrodkowanie Szpaka wypiąstkował Białkowski, do piłki na skrzydle dopadł Gajda, jego dośrodkowanie podbił jeszcze głową zawodnik z Otmuchowa i Bonar głową z 5 metrów umieścił piłkę w siatce.

W 28. minucie dośrodkowanie Szpaka dotarło do Mendaka, który przyjął piłkę i uderzył mocno, ale w środek bramki. W 36′ po złym wykopie bramkarza gości na bramkę z 40 metrów uderzał Gajda, jednak jego strzał wybronił Białkowski.

Druga część spotkania rozpoczęła się ponownie od ataków Stali. W 53. minucie po dośrodkowaniu Szpaka piłkę próbował przyjąć Gajda, ale ta mu odskoczyła. W 57. minucie Szpak dośrodkował z rzutu rożnego, a Bonar strzałem głową zdobył swoją 3 bramkę. Minutę później Stal powinna prowadzić 5-0. Piłkę przed polem karnym przejął Jaworski, pobiegł na bramkę i w sytuacji sam na sam próbował zagrywać do Bonara. Niestety zrobił to niedokładnie i futbolówkę złapał Popardowski. W 63. minucie Stal wyprowadziła kontrę, Szpak podał do Gajdy, ale jego uderzenie wyłapał golkiper otmuchowian. W 72. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Rak. Odbitą piłkę, na linii pola karnego uderzył Bochniarz. Ta odbiła się jeszcze od jednego z brzeskich zawodników i wpadła do siatki kompletnie myląc Guźniczaka.

W 77 minucie niecelnie strzelał Poważny. W 80. minucie po rzucie rożnym uderzał Płomiński, ale Popardowski obronił ten strzał. W 82′ po akcji Mazur – Mendak na skrzydle dośrodkowanie zakończyło się pięknym strzałem Poważnego i piątą bramką dla Stali.

W końcówce Stal miała jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Drużyna wywalczyła sobie kolejne trzy punkty, które przybliżają ją do awansu do III ligi. W sumie Stal potrzebuje jeszcze 17 punktów, a najbliższa okazja nadarzy się już za tydzień. 23 krok, wykonano!

Stal Brzeg – Czarni Otmuchów 5-1 (3-0) (Bonar 19′, 57′, 26′, Kiełbasa 20′, Poważny 82′)

Stal: Guźniczak – Mazur, Sikorski (56′ Józefkiewicz), Strząbała, Kiełbasa (60′ Płomiński), Gajda (67′ Poważny), Szpak, Boczarski (56′ Mencel), Mendak, Bonar, Jaworski.

Trener: Sebastian Sobczak.

Czarni: Białkowski (46′ Popardowski)- Kupczak, Wezner, Pacławski, Tomoń, Bochniarz, Zieliński, Rak, Kołodziejczyk, Kotowski, Gunia.

Trener: Tomasz Rak