Wojewódzki Puchar Polski OKS Odra Opole – MKS Ruch Zdzieszowice [relacja i galeria]

0

OKS Odra opole zwyciężyła w wojewódzkim Pucharze Polski. Zespół z stolicy Opolszczyzny pokonał na Stadionie Miejskim w Brzegu Ruch Zdzieszowice. Zespoły przystąpiły do spotkania z różnym nastawieniem. Szkoleniowcy wystawili w pierwszych jedenastkach nie najmocniejsze składy, gdyż w sobotę obie drużyny czekają ligowe starcia.

Drużyny biorące udział w finale wojewódzkiego Pucharu Polski pokazały się z bardzo dobrej strony. Zespoły stworzyły niezłe widowisko dla przybyłych na brzeski stadion kibiców. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do OKS Odry Opole. Zespół z Opola kontrolował wszystko co działo się na murawie już od pierwszych minut. W drugiej minucie Krzysztof Gancarczyk dośrodkował piłkę wprost na głowę Mateusza Bodziocha, Odra prowadziła już 1:0. Druga bramka dla Odry Opole padła w 20 minucie gry. Bramkarza ze Zdzieszowic pokonał Dawid Wolny. Natomiast bramkę kontaktową dla Ruchu Zdzieszowice w 27 minucie gry zdobył pomocnik – Mateusz Marzec, który kilkanaście metrów przed polem karnym oddał celny strzał w światło bramki Grzegorza Kleemanna. Był to już koniec bramek w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 2:1.

Druga połowa należała do pomarańczowo-czarnych, którzy stwarzali więcej sytuacji, sprawiając więcej problemów drużynie z Opola w porównaniu do pierwszej połowy. W 62 minucie Zdzieszowiczanie po serii podań na linii Mateusz Marzec, Karol Wanat i na końcu do Dawida Klińskiego, który oddał strzał wyrównujący na 2:2. Ostatni kwadrans gry dla obu zespołów włączył przyśpieszenie, ekipy z Opolszczyzny starały się przyśpieszyć grę szukając rozwiązania w postaci bramki. Ta jednak nie padła i po 90 minutach gry potrzebna była półgodzinna dogrywka. Pierwszą bramkę po wznowieniu gry dla Odry zdobył Marcin Niemczyk w 92 minucie, jednakże w 109 minucie padła bramka wyrównująca, którą po dośrodkowaniu Krzysztofa Zaremby zaliczył Łukasz Dramat. W wyłowieniu zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które wygrała Odra Opole 4:2, zwycięzcą pojedynku w rzutach karnych był bramkarz Odry Opole – Kleemann.