Nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu

0
Reklama
Reklama
Reklama

Do końca 2016 roku w powiatowym szpitalu w Brzegu powstanie nowy blok operacyjny. Brzeskie Centrum Medyczne nie posiada funduszy na samodzielne zrealizowanie tego zadania, dlatego tematem zajęło się Starostwo Powiatowe Brzegu, które zleciło poznańskiemu biuru projektowemu wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla inwestycji pn. „Budowa bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią w BCM”.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Opracowana koncepcja była końcem ubiegłego roku przedmiotem dyskusji na rozszerzonym posiedzeniu Zarządu Powiatu Brzeskiego, w którym udział wzięli radni powiatowi oraz przedstawiciele Brzeskiego Centrum Medycznego. Z czterech przygotowanych koncepcji wybrana została do realizacji ta, w której blok operacyjny ulokowany został pomiędzy budynkiem głównym a oddziałem wewnętrznym. Będzie on wolno stojącym budynkiem parterowym połączonym ze szpitalem i posiadającym doskonały dostęp do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Koncepcja zakłada powstanie bloku operacyjnego o trzech salach, sali pooperacyjnej, centralnej sterylizatorni, centralnej dezynfekcji łóżek, dwóch nowych wind i pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania bloku.

„Przygotowujemy aktualnie przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej, powinna ona być gotowa w drugim kwartale 2015 roku – mówi Janusz Gil, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego. Następnie ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo. Proces inwestycyjny powinien zakończyć się do końca 2016 roku. W tej chwili możemy mówić tylko o szacunkowym koszcie realizacji tego zadania. Wynosi on około 10 milionów złotych. Dokładna kwota będzie znana po przetargu na wykonanie bloku. Inwestycja zostanie zrealizowania dzięki obligacjom, które zostaną wyemitowane przez powiat”.

Z planowanej inwestycji bardzo zadowolony jest Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego – Krzysztof Konik. „To dla społeczeństwa powiatu brzeskiego bardzo ważne zadanie i istotny krok w przyszłość – tłumaczy. Dzięki nowemu blokowi operacyjnemu brzeski szpital spełniał będzie wszystkie wymogi, które narzuciło ministerstwo, a są to wymogi bardzo restrykcyjne. Trzy nowoczesne sale operacyjne i równie nowoczesna sala pooperacyjna mają mieszkańcom naszego powiatu dać gwarancję dostępu do najwyższej jakości usług. Dla szpitala jest to z kolei kolejny etap rozwoju podnoszący jakość świadczonych usług ratujących życie i zdrowie trafiających do nas pacjentów”.

Krystian Ławreniuk

fot. Do końca 2016 r. w powiatowym szpitalu w Brzegu powstanie nowy blok operacyjny. Koncepcja zakłada powstanie bloku operacyjnego o trzech salach, sali pooperacyjnej, centralnej sterylizatorni, centralnej dezynfekcji łóżek, dwóch nowych wind i pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania bloku.
 

Reklama
Reklama