2. Nocna Dycha w Brzegu już na rozgrzewce. Znamy termin biegu

0

I Nocna Dycha otrzymała prestiżowe wyróżnienie oraz znalazła się w najlepszej dziesiątce biegów w Polsce w sezonie 2015/2016 podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy. Jak zapowiadają organizatorzy, i nikt w to nie wątpi  – II edycja biegu zostanie przygotowana na jeszcze wyższym poziomie i z jeszcze większą liczbą uczestników.


– 22 kwietnia 2017r. zawodnicy znów pobiegną ulicami Brzegu. Jutro (1 grudnia) od godziny 12:00, na stronie internetowej datasport.pl rozpoczną się zapisy do biegu.  Tym razem zwiększyliśmy limit uczestników o 500 osób, czyli przewidujemy, że udział w imprezie weźmie około 1300 biegaczy – mówi nam Aleksander Klimek, rzecznik prasowy LZS KL Kotwica Brzeg.

Bieg uliczny na dystansie 10 km jest  imprezą skierowaną do wszystkich miłośników biegania z całej Polski, ale data 22 kwietnia nie jest przypadkowa, bowiem kwiecień jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą  Wojska Inżynieryjne. W biegu utworzona została m.in. kategoria służb mundurowych, którą honorowym patronatem objął dowódca 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

2-Nocna-Dycha