Trasa Nocnej Dychy została atestowana przez PZLA. Bieg uliczny już w sobotę!

2

Już w najbliższą sobotę (22 kwietnia), o godzinie 20.30 z Placu Zamkowego wystartuje około 1200 biegaczy z Polski i z zagranicy. Wszyscy pobiegną ulicami Brzegu na dystansie 10 km. Warto zaznaczyć, że trasa II Nocnej Dychy otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy zadbali również o kibiców, dla których przygotowali koncert i pokaz sztucznych ogni.


– Wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic zachęcamy do gorącego dopingu zawodników na całej trasie biegu. Zapraszamy także do przybycia w okolice Zamku Piastów Śląskich i kibicowania podczas startu i oklaskiwania wszystkich biegaczy na mecie. Wspólnie stwórzmy niepowtarzalny klimat brzeskiej imprezy – mówi Aleksander Klimek z
KL Kotwica Brzeg.

– Trasa II Nocnej Dychy przeszła atestację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o przeparkowanie lub zabranie na czas biegu swoich samochodów z miejsc, przez które przebiega trasa zawodów. Z góry dziękujemy za okazałą pomoc, zrozumienie i wyrozumiałość. Dla nas, organizatorów, najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników – dodaje rzecznik prasowy brzeskiego klubu.

Organizatorzy przygotowali dla startujących wiele ciekawych nagród. Nie zabraknie również atrakcji i niespodzianek dla kibiców. W programie przewidziano m.in. koncert zespołu muzycznego „CHILLI Crew ” i Emilii Komarnickiej oraz pokaz sztucznych ogni.

Na parkingu przed Zamkiem Piastów Śląskich, zostaną rozstawione stoiska eventowe przygotowane przez partnerów biegu. POLARIS z Opola zaprezentuje quady, a firma LELLEK z Opola, oprócz prezentacji samochodów, przeprowadzi konkurs, który zakończy się wręczeniem nagrody – roweru marki Volkswagen o wartości 2999 zł.

– Dużo cennych nagród przygotował również sklep Szpej Sport w Brzegu. Tradycyjnie już zawodników nawadnia Jaworowy Zdrój z Jawora. Należy wspomnieć, że partnerów i sponsorów naszego biegu jest dużo więcej. Wszystkim już dziś bardzo dziękujemy za wsparcie Nocnej Dychy – podkreślają organizatorzy biegu.

TRASA BIEGU:
(Start) Plac Zamkowy – ul. Zamkowa – Rynek (wokół ratusza) – ul. Staromiejska – ul. Długa – ul. Piastowska – ul. Trzech Kotwic – ul. Starobrzeska – ul. Ciepłownicza – ul. Elektryczna – ul. Starobrzeska – ul. Juliusza Słowackiego – ul. Poznańska – ul. Wojciecha Korfantego – ul. Górnośląska – ul. Juliusza Słowackiego – ul. Poprzeczna – ul. Chocimska – ul. Kochanowskiego – ul. Kusocińskiego – ul. Kasztanowa – ul. Konopnickiej – ul. Kusocińskiego – ul. Sportowa – ul. Kilińskiego – ul. Kardynała Wyszyńskiego – ul. Słowiańska – ul. Robotnicza – ul. Partyzantów – ul. Wrocławska – ul. Oławska – (Meta) Plac Zamkowy.
WAŻNE:
– Start biegu – 22.04.2017r. godz. 20.30
– Biuro zawodów mieści się w budynku Hali Sportowej przy ul Oławskiej 2.
– Odbiór pakietów startowych w biurze zawodów 15:00 – 19:30

Lista sponsorów i partnerów II Nocnej Dychy w Brzegu:
POLARIS INDUSTRIES Z OPOLA – BIELENDA KOSMETYKI NATURALNE Z KRAKOWA – STOMILEX SP.Z.O.O Z PIASTOWA – SZPEJ SPORT Z BRZEGU – MAGELLAN Z BRZEGU – COLUMBUS Z BRZEGU – JAWOROWY ZDRÓJ Z JAWORA – SPORT KONSULTING Z KRAKOWA – RAY KATARZYNA WRÓBLEWSKA Z BRZEGU – GRUPA OTMUCHÓW Z NYSY – PWC ODRA S.A. Z BRZEGU – CZANIECKIE MAKARONY Z CZAŃCA – ANDRZEJ BRZEZIŃSKI Z BRZEGU – KWIACIARNIA IZABEL Z BRZEGU – BROWAR NAMYSŁÓW SP.Z.O.O Z NAMYSŁOWA – SENSILAB POLSKA SP. Z O.O. Z KONSTANTYNOWA ŁÓDZKIEGO – JUBILER VENUS Z BRZEGU – ALFA MARKET BUDOWLANY SP. Z O.O. GRUPA PSB MRÓWKA Z BRZEGU – ANIMEX FOODS SP.Z.O.O. SP. K.ODDZIAŁ W OPOLU – CUKIERNIA & KAWIARNIA BOMBONIERKA Z BRZEGU – „MARGOT” MAŁGORZATA PIECUCH Z BRZEGU – „CHATA CYBORGA” W BIELICACH – DW. LEŚNY DWÓR Z MURZASICHLA – AKADEMIA BEZPIECZNEJ JAZDY Z BRZEGU – LELLEK GROUP Z OPOLA – VINCI MAGDA WYSOCKA Z BRZEGU – CENTRUM ODŻYWEK SUPLEMENTÓW TRENINGU I DIETETYKI Z BRZEGU – IDEA TEXO SP. Z O.O.Z NYSY (ZAKŁAD PRODUKCYJNY – SKARBIMIERZ OSIEDLE).

Patronat Medialny:
TVP 3 OPOLE – RADIO OPOLE – PANORAMA POWIATU – BRZEG24.PL – RADIO WROCŁAW – MAGAZYN BIEGANIE

trasa nocnej dychy