KWS Grodków szósty w Litowelu

0

W czeskim Litowelu odbył się noworoczny, międzynarodowy turniej „Starych gard” w piłce ręcznej. W imprezie, obok zespołów z Czech i Słowacji, udział wzięła drużyna Klubu Weterana Sportu z Grodkowa. Grodkowianie wystąpili w mocno okrojonym, bo tylko ośmioosobowym składzie, i aż z czterema bramkarzami, co znacząco odbiło się na wynikach poszczególnych spotkań.


Pomimo tego, jak się okazało, bramkarze radzili sobie w polu bardzo dobrze. Były bramkarski reprezentant Polski juniorów, Marek Ciach zdobył najwięcej bramek w zespole. rzucając ich, aż 13. Biorąc jednak pod uwagę szczupłość kadrową naszego zespołu jak i wysoką przeciętną wieku, wypadliśmy nie najgorzej.

KWS w fazie grupowej wygrał z Iskrą Holice 12:6, a następnie uległ SK Krmelin 8:17 i gospodarzowi Tartanowi Litowel 8:11. W meczu o piąte miejsce przegrał z Zetorem Brno 12:14.

Końcowa klasyfikacja turnieju

  1. SK Karmelin
  2. HKKH Hana
  3. Tartan Litowel
  4. Pozdni Sber
  5. Zetor Brno
  6. KWS Grodków
  7. Tartan Stupawa
  8. Iskra Holice

KWS_grodków Litovel_brzeg24

KWS na turnieju w Litowelu wystąpił w następującym zestawieniu, w górnym rzędzie od lewej: Marek Ciach (13), Dariusz Świerczyński (9), Leszek Wyrzykowski, Bronisław Urbański, Andrzej Derzypolski (5). Dolny rząd od lewej: Piotr Sołtys (1), Tomasz Zawadzki (11) i Grzegorz Majewski (1). Najstarszym zawodnikiem turnieju był Bronisław Urbański.

Bronisław Urbański