„Czyste Powietrze”. Komplet narzędzi, które ułatwią całą procedurę

0
Obraz Takuro Obara z Pixabay
Reklama

Jaka jest maksymalna kwota dofinansowania, jakie można uzyskać z „Czystego Powietrza”? Które urządzenia i jakie materiały spełniają warunki techniczne programu? Jak i gdzie złożyć odpowiedni wniosek? Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedź w internecie lub na dedykowanej infolinii. Poniżej przedstawiamy kilka stron internetowych oraz numer ogólnopolskiej infolinii, które mogą okazać się przydatne w procesie starania o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w ramach programu „Czyste Powietrze”

Strona internetowa programu

czystepowietrze.gov.pl – ten adres powinien znać każdy zainteresowany skorzystaniem z programu „Czyste Powietrze”. To rzetelna baza wiedzy, w dodatku aktualizowana na bieżąco. Można tu znaleźć wszelkie potrzebne informacje, jak na przykład formy i poziomy dofinansowania, maksymalne kwoty dotacji, sposoby składania wniosków czy to, w jakich bankach można uzyskać Kredyt Czyste Powietrze.
Warto zajrzeć także na podstronę Akademia Czystego Powietrza, dostępną pod adresem: czystepowietrze.gov.pl/akademia-czystego-powietrza. Znajdują się tam webinaria, czyli prezentacje w formie wideo, na których omawiane są najistotniejsze kwestie związane z programem.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Infolinia

Pod numerem telefonu 22 340 40 80 dostępna jest ogólnopolska infolinia, gdzie konsultanci odpowiadają na wszelkie pytania. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.
Uwaga! Informacji na temat statusu złożonego wniosku należy szukać nie na infolinii, a w odpowiednim Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o którym piszemy poniżej.

Portal Beneficjenta wfośigw

Wnioski o dotację w ramach programu „Czyste Powietrze” należy kierować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony i Gospodarki Wodnej. Można to zrobić nie wychodząc z domu za sprawą Portalu Beneficjenta wfośigw lub tradycyjnie w urzędzie – w formie papierowej. Zaletą rozwiązania internetowego jest możliwość stałego monitorowania stanu realizacji złożonych wniosków i zawartych umów, a także uzyskać informacje o zbliżających się płatnościach.
Listę stron internetowych wszystkich wfośigw oraz ich adresy można znaleźć tutaj: czystepowietrze.gov.pl/wfosigw.

Lista urządzeń i materiałów

Nie każde urządzenie i materiał jest zgodny z warunkami technicznymi „Czystego Powietrza”. Aby mieć pewność, że te wybrane przez nas są właściwe, warto zajrzeć na stronę: lista-zum.ios.edu.pl. Znajduje się tu lista wszystkich produktów, które kwalifikują się do dofinansowania.

Doradztwo energetyczne

Na stronie: doradztwo-energetyczne.gov.pl można umówić się na bezpłatną konsultację z jednym z profesjonalnych doradców energetycznych, których jednym z zadań jest wspieranie przyszłych beneficjentów programu „Czyste Powietrze”. W trakcie takiej konsultacji można uzyskać informacje z zakresu gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Bezpłatne kalkulatory

Kalkulator dotacji: czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji. Znajdziemy tu informację, jaką dotację możemy uzyskać w ramach programu. To z kolei pozwoli na oszacowanie wszystkich kosztów i upewnienie się, że pozwalają na to nasze możliwości finansowe.
Kalkulator grubości izolacji: kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl. Za jego sprawą obliczymy, jakie ilości materiału są konieczne do docieplenia danego budynku.

Dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Źródła:

  1. Portal informacyjny programu „Czyste Powietrze” – czystepowietrze.gov.pl.
Reklama