Ars-Med zaprasza na wykład o profilaktyce zdrowotnej

0

W ramach podsumowania programu darmowych szczepień przeciwko grypie (dla seniorów 65+), w najbliższa środę (27. listopada) odbędzie spotkanie z mieszkańcami, podczas którego zostanie omówiony temat z zakresu edukacji zdrowotnej ukierunkowanej na profilaktykę grypy. Wykład rozpocznie się o godz. 12:00 w Dziennym Domu Pomocy w Brzegu przy ul. Piastowskiej 29.


– Co prawda limit na darmowe szczepienia został już wykorzystany, ale chcielibyśmy spotkać się z seniorami i porozmawiać z nimi o profilaktyce zdrowotnej. Wykład poprowadzi lek. med. Czesław Sokół, a uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne – mówi nam specjalista ds. administracji NZOZ Ars-Med w Brzegu.

Grypa jest ostrym wirusowym zakażeniem górnych dróg oddechowych. Okres wylęgania wirusa grypy wynosi od 1 do 4 dni. Powikłania mogą doprowadzić u chorego do zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli, czy zapalenia ucha środkowego. Każdego roku służby monitoringu epidemiologicznego odnotowują ok. 4 mln przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę.

Dodajmy, że placówka medyczna w ramach programu zaszczepiła bezpłatnie 260 osób. Program darmowych szczepień przeciwko grypie skierowany był do osób mających 65 lat i więcej. Takie działania były prowadzone niemal w całym kraju.