Do sześciu razy sztuka! Kopice doczekają się kanalizacji

0
fot. Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

Mieszkańcy Kopic w końcu doczekają się kanalizacji sanitarnej w swojej miejscowości. Gmina Grodków kilka razy ogłaszała przetarg, który nie został zrealizowany. Dopiero w czerwcu tego roku władzom Grodkowa udało się podpisać najkorzystniejszą umowę na realizację tego zadania, chociaż ostatecznie koszt i tak jest wyższy niż pierwotnie zakładano.


Zadanie zostanie zrealizowane w ramach umowy podpisanej w listopadzie 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim: „Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej w Gminie Grodków: Etap II – Kopice i Kopice-Leśnica – część I”. Po ostatnim przetargu koszt instalacji kanalizacji wyniesie 5.147.822,47 zł, pierwotnie ta kwota miała wynieść 3.889.675,68 zł. Gmina pozyskała jednak 1.998.144,00 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki inwestycji poprawią się warunki życia mieszkańców Kopic.

O realizację tego zadania staraliśmy się sześć razy i rok czasu. Stałem się mało wiarygodny wobec mieszkańców Kopic, bo już prawie dwa lata temu mówiłem im, że prace związane z budową kanalizacji rozpoczną się w 2018 roku. Okazało się, że największym problemem są przetargi, którym towarzyszyły wzrosty cen i usług. Cieszę się, że nareszcie się udało, pragnę przeprosić mieszkańców za to opóźnienie. Najważniejsze jest to, że osiągniemy cel i rozpoczniemy budowę, która otwiera nowe możliwości dla pozostałych miejscowości – mówił Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Zadanie zakłada wybudowanie 8.220 km rurociągu tranzytowego z miejscowości Żelazna, który podłączy do kanalizacji 52. budynki w Kopicach oraz Kopicach-Leśnicy. Planowane zakończenie realizacji zadania to listopad 2019 roku.